Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 12-12-2016 r.

 

kiermasz sw m

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

 

Na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbył się po raz kolejny kiermasz ozdób świątecznych i nie tylko. Swoje prace, wyroby i produkty zaprezentowały osoby z prawdziwie twórczą pasją. W tym roku było 18 wystawców.

Ze Strzyżowa prezentowały się panie: Maria Niemiec, Krystyna Grodzka, Anna Grabiec, Maria Typrowicz z Żarnowej Anna Jodłowska z Babicy, Justyna Wojtaszek z Lutczy. Wszystkie te panie były u nas po raz pierwszy. Swoje stoiska prezentowały również Koła Gospodyń Wiejskich z Gwoźnicy Górnej, Blizianki, Połomi, Baryczki i Jawornika, Klub „Zręczne ręce” z Niebylca oraz indywidualni wystawcy: Ewa Tarańska, Jolanta Turoń z Baryczki, Elżbieta Wiktor i Danuta Bober z Konieczkowej, Monika Korab z Jawornika, Maria Dobrowolska z Lutczy, Małgorzata Lubas z Gwoźnicy Górnej.

Na kiermaszu można było znaleźć wiele inspiracji na świąteczne prezenty oraz na udekorowanie swojego wnętrza oryginalnymi ozdobami. Wystawcy prezentowali, cudeńka wiklinowe biżuterię, mydełka, okazjonalne kartki, misternie zdobione szkatułki, ozdoby choinkowe, wspaniałe stroiki, bombki, aniołki, obrazy malowane i wiele innych. Można by stwierdzić, że gama rękodzieł była naprawdę imponująca. Kiermasz stał się okazją nie tylko do sprzedawania unikalnych produktów, lecz także wymiany doświadczeń i dzielenia się własną pasją.