Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 05-06-2017 r.

 

ŚWIĘTO RODZINY ZA NAMI.

sw rodz m

 

W słoneczny niedzielny dzień  28 maja br na placu sportowym w Konieczkowej odbył się piknik rodzinny. Organizatorzy, którymi byli: Gminny Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie KGW w Niebylcu oraz OSP w Konieczkowej zachęcali, aby wziąć ze sobą koc i kosz piknikowy dlatego już po godzinie od rozpoczęcia imprezy plac zapełnił się biesiadnikami.

 Szczegóły w czytaj więcej.

Dyrektor GOK Agnieszka Cynar powitała wszystkich uczestników i zaprosiła do obejrzenia premierowego przedstawienia teatralnego pt. „Czerwony kapturek” w wykonaniu kółka teatralnego działającego przy GOK w Niebylcu pod opieką Renaty Kozdraś.

W bajce dla dzieci wystąpili: Karolina Szostak - Czerwony Kapturek, Dominika Sołtys- mama, Zuzanna Szpiech – babcia, Weronika Dydak - wilk Dagmara Bobek - gajowy, Wiktoria Wolan - kukiełka wiewiórka, Ewa Źrebiec – kukiełka gil, Adrian Stachura i Arek Bliźniak – scenografia, oprawa techniczna.

Następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej w Konieczkowej. W ich wykonaniu usłyszeliśmy wiersze, piosenki (kl. I i III) i podziwialiśmy tańce kl. 0. Te prezentacje artystyczne przygotowały panie: Irena Smela i Danuta Wójcikowska.

Z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu wystąpiły: grupa Mażoretek i zespół taneczny „Promyczki”. W dalszą część zaangażowały się wszystkie dzieci, które wprowadziła w wir zabawy Katarzyna Sikora z Akademii Ruchu i Zabawy „Progres”. Zaproponowała wykorzystanie chusty animacyjnej , poprowadziła szereg gier i skoków przez przeszkody w oryginalnych strojach.

Jedną z dodatkowych atrakcji pikniku była strzyżowska ciuchcia, która woziła milusińskich i ich rodziny konieczkowskim szlakiem. Chętnych nie brakowało, śmiechom i radości nie było końca bowiem można było skorzystać także z małego wesołego miasteczka.

Swój debiut sceniczny miał również zespół Eleven”, prezentując muzykę różnego rodzaju i do tańca, i do nastroju.

Podczas trwania imprezy można było spróbować pysznych wypieków przygotowanych przez panie z KGW, które częstowały uczestników ciasteczkami własnej roboty, odbył się także konkurs na najsmaczniejszy tort.

Do konkurencji stanęło 9 kół gospodyń wiejskich z naszej gminy. Pięknie dekorowane torty można było podziwiać przez cały czas trwania wydarzenia, jak również na koniec poddać je własnej degustacji. Ocenione zostały: dekoracja, walory smakowe, wygląd i staranność wykonania.

Komisja w składzie: Bernadetta Wolan, dyr. zespołu szkół w Konieczkowej, Katarzyna Pięciak, pracownik ODR, ks. Paweł Smoleń z parafii w Niebylcu, Grzegorz Smela, radny, nauczyciel z ZS w Konieczkowej oraz Tadeusz Stanisławczyk, sołtys wsi Konieczkowa wybrała jednogłośnie tort z KGW Gwoźnica Dolna przypisując mu tym samym pierwsze miejsce, następnie kolejno drugie miejsce zdobył tort z KGW Blizianka, a trzecie miejsce przypadło dla KGW Niebylec. Pozostałe koła otrzymały wyróżnienia za równie smaczne efekty kulinarne.

Nagrody rzeczowe ufundowało Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich z Niebylca a także dla pierwszych trzech miejsc Gminy Ośrodek Kultury z Niebylca.

Z innych przygotowanych atrakcji zaproponowano stoisko z wikliną oraz kosmetykami promowanymi przez panie z Avon. Panie z KGW Konieczkowa raczyły lodami i napojami.

Tego typu wydarzenie było świetną okazją do rodzinnego spędzenia czasu wolnego poprzez włączenie się do zabawy, wspólnego działania i niesienia radości innym. Udana impreza pokazała, że warto będzie kontynuować to duże pokoleniowe spotkanie, w które angażują się całe rodziny.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 19-02-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie z okazji Dnia Kobiet

Niebylec, dnia 13-02-2019 ROZTAŃCZONY NIEBYLEC   Już po raz dziewiąty Niebylec stał się kolebką tańca, a to za sprawą organizowanego przeglądu zespołów tanecznych działających na…

Oglądaj cały artykuł
Roztańczony Niebylec

Niebylec, dnia 12-02-2019 Zaproszenie!   Grupa Spjrzenie działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na spektakl Grupy Spojrzenie

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie! Starostwo Powiatowe oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Przegląd Zespołów Tanecznych

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Ferie Zimowe

Niebylec, dnia 12-01-2019 NOWOROCZNY KONCERT - NIEBYLEC 2019   Kolędy śpiewamy w radosnym okresie narodzenia Pańskiego. Wraz z pasterzami pochylamy się nad żłóbkiem małego Jezusa,…

Oglądaj cały artykuł
Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 02-01-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 22-12-2018 r. Życzenia ! Czytaj więcej

Oglądaj cały artykuł
Życzenia

Niebylec, dnia 11-12-2018 Świąteczny Kiermasz 2018 rok Grudzień jest miesiącem kiedy szał zakupów już trwa więc w poszukiwaniu wymarzonych prezentów i ozdób warto wstąpić na…

Oglądaj cały artykuł
Świąteczny Kiermasz 2018 rok

Niebylec, dnia 28-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny

GOK Niebylec tel 17 277 30 30