Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 08-07-2017 r.

 

GALA ROZDANIA NAGRÓD ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO.

nagrod m

 

28 czerwca w Wojewódzkim Domu kultury w Rzeszowie odbyła się gala rozdania nagród Zarządu Województwa Podkarpackiego dla twórców i działaczy kultury z Podkarpacia. Uroczystość otworzył Marek Jastrzębski, dyrektor WDK w Rzeszowie.

 

Tradycyjnie powitał wszystkich gości wśród których byli: Bogdan Romaniuk wicemarszałek woj. podkarpackiego, Waldemar Szumny wiceprzewodniczący rady miasta Rzeszowa, Izabela Fac kierownik oddziału obsługi rady kancelarii sejmiku woj. podkarpackiego, Stanisław Bartnik przewodniczący edukacji, kultury i kultury fizycznej, Aleksander Konopka dyrektor departamentu kultury i ochrony dziedzictwa.

Po skończonym powitaniu głos zabrała pani Izabela, która w imieniu Jerzego Cyprysia przewodniczącego sejmiku województwa podkarpackiego odczytała list gratulacyjny po czym wraz z panem Aleksandrem Konopką przystąpili do wręczenia nagród.

Na scenę zaprosili pana Macieja Tonderę laureata brązowego medalu zasłużony kulturze Gloria Artis. Reżyser, inscenizator, scenograf, aktor, laureat wielu nagród w Polsce i za granicą. W jego imieniu nagrodę odebrała żona Kaja Tondera.


Zarząd województwa przyznał także dwa stypendia twórcze za 2016 rok. Trafiły one do Jolanty Jareckiej animatorki kultury teatralnej oraz Pawła Wolanina fotografa z Mielca, uczestnika wielu wystaw zbiorowych.


W roku 2017 r. zarząd na mocy uchwały z dnia 29 maja br w sprawie indywidualnych i zbiorowych dorocznych nagród finansowych za całokształt działalności oraz za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury przyznał nagrody indywidualne za całokształt działalności dla Ewy Lekowskiej z Kormanic, Cypriana Biełańca z Rzeszowa, Barbary Bokoty – Tomala z Rzeszowa, Macieja Harny z Sanoka.


Nagrody indywidualne za szczególne osiągnięcia otrzymali:
Piotr Jackowski ze Stalowej Woli, Czesław Nowak z Krosna, Jolanta Niżańska z Rzeszowa, Dariusz Fudali z Tyczyna, Przemysław Niepokój – Hepnar z Krosna.


Nagrody zbiorowe za całokształt działalności otrzymali: Kapela Ludowa „Jany” z Niebylca jako tegoroczny jubilat obchodzący 40 lecie działalności artystycznej, Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie” z Jagiełły, Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu, Zespół Piosenki i Ruchu „Pyza” z Albigowej, który uświetniał swoimi występami całą uroczystość, Chór „Chorus” z Korczyny, Zespół Pieśni i Tańca „Lesiaki” z Raniżowa.

Nagrody zbiorowe za szczególne osiągnięcia otrzymali: Kapela Ludowa z Futomy, Zespół Pieśni i Tańca Karpaty z Rzeszowa. Kapeli Jany serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych jubileuszy i wielu koncertów.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 17-05-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, Koło Gospodyń Wiejskich w Konieczkowej, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Swięto Rodziny

Niebylec, dnia 08-05-2018 r.   Zaproszenie! Wójt Gminy Niebylec, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej, Szkoła Podstawowa w Konieczkowej, Muzeum Społeczne Gminy…

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Noc Muzeów w Konieczkowej

Niebylec, dnia 07-05-2018 WIDZIALNE I NIEWIDZIALNE WIERSZEM CHWYTAĆ.   24 kwietnia w Domu Wiejskim w Baryczce odbyło się spotkanie autorskie Edyty Pietrasz, regionalnej poetki, która…

Oglądaj cały artykuł
WIDZIALNE I NIEWIDZIALNE WIERSZEM CHWYTAĆ

Niebylec, dnia 27-04-2018 r.   Zaproszenie! Wójt Gminy Niebylec, Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zapraszają na IV Jarmark Niebylecki    Szczegóły…

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na IV Jarmark Niebylecki

Niebylec, dnia 27-04-2018 r.   Zaproszenie! Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania C.K. Podkarpacie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pn. PODKARPACIE w OBIEKTYWIE    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Konkurs Fotograficzny

Niebylec, dnia 24-04-2018 VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „RYTM, MUZYKA, TANIEC”.   W niedzielę, 15 kwietnia 2018 r. roku na hali widowiskowo-sportowej w Niebylcu odbył…

Oglądaj cały artykuł
VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „RYTM, MUZYKA, TANIEC”

Niebylec, dnia 19-04-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na spotkanie autorskie z Edytą Pietrasz    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie z Edytą Pietrasz

Niebylec, dnia 18-04-2018 r. Informacja! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu informuje, że Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej poświęcony błogosławionemu Janowi Pawłowi II, który miał być 27…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 07-04-2018 r.   Zaproszenie! Starostwo Powiatowe  w Strzyżowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych

Niebylec, dnia 28-03-2018 r. Świąteczne Życzenia!  Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Życzenia 2018

GOK Niebylec tel 17 277 30 30