Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 08-07-2017 r.

 

GALA ROZDANIA NAGRÓD ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO.

nagrod m

 

28 czerwca w Wojewódzkim Domu kultury w Rzeszowie odbyła się gala rozdania nagród Zarządu Województwa Podkarpackiego dla twórców i działaczy kultury z Podkarpacia. Uroczystość otworzył Marek Jastrzębski, dyrektor WDK w Rzeszowie.

 

Tradycyjnie powitał wszystkich gości wśród których byli: Bogdan Romaniuk wicemarszałek woj. podkarpackiego, Waldemar Szumny wiceprzewodniczący rady miasta Rzeszowa, Izabela Fac kierownik oddziału obsługi rady kancelarii sejmiku woj. podkarpackiego, Stanisław Bartnik przewodniczący edukacji, kultury i kultury fizycznej, Aleksander Konopka dyrektor departamentu kultury i ochrony dziedzictwa.

Po skończonym powitaniu głos zabrała pani Izabela, która w imieniu Jerzego Cyprysia przewodniczącego sejmiku województwa podkarpackiego odczytała list gratulacyjny po czym wraz z panem Aleksandrem Konopką przystąpili do wręczenia nagród.

Na scenę zaprosili pana Macieja Tonderę laureata brązowego medalu zasłużony kulturze Gloria Artis. Reżyser, inscenizator, scenograf, aktor, laureat wielu nagród w Polsce i za granicą. W jego imieniu nagrodę odebrała żona Kaja Tondera.


Zarząd województwa przyznał także dwa stypendia twórcze za 2016 rok. Trafiły one do Jolanty Jareckiej animatorki kultury teatralnej oraz Pawła Wolanina fotografa z Mielca, uczestnika wielu wystaw zbiorowych.


W roku 2017 r. zarząd na mocy uchwały z dnia 29 maja br w sprawie indywidualnych i zbiorowych dorocznych nagród finansowych za całokształt działalności oraz za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury przyznał nagrody indywidualne za całokształt działalności dla Ewy Lekowskiej z Kormanic, Cypriana Biełańca z Rzeszowa, Barbary Bokoty – Tomala z Rzeszowa, Macieja Harny z Sanoka.


Nagrody indywidualne za szczególne osiągnięcia otrzymali:
Piotr Jackowski ze Stalowej Woli, Czesław Nowak z Krosna, Jolanta Niżańska z Rzeszowa, Dariusz Fudali z Tyczyna, Przemysław Niepokój – Hepnar z Krosna.


Nagrody zbiorowe za całokształt działalności otrzymali: Kapela Ludowa „Jany” z Niebylca jako tegoroczny jubilat obchodzący 40 lecie działalności artystycznej, Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie” z Jagiełły, Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu, Zespół Piosenki i Ruchu „Pyza” z Albigowej, który uświetniał swoimi występami całą uroczystość, Chór „Chorus” z Korczyny, Zespół Pieśni i Tańca „Lesiaki” z Raniżowa.

Nagrody zbiorowe za szczególne osiągnięcia otrzymali: Kapela Ludowa z Futomy, Zespół Pieśni i Tańca Karpaty z Rzeszowa. Kapeli Jany serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych jubileuszy i wielu koncertów.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 19-02-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie z okazji Dnia Kobiet

Niebylec, dnia 13-02-2019 ROZTAŃCZONY NIEBYLEC   Już po raz dziewiąty Niebylec stał się kolebką tańca, a to za sprawą organizowanego przeglądu zespołów tanecznych działających na…

Oglądaj cały artykuł
Roztańczony Niebylec

Niebylec, dnia 12-02-2019 Zaproszenie!   Grupa Spjrzenie działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na spektakl Grupy Spojrzenie

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie! Starostwo Powiatowe oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Przegląd Zespołów Tanecznych

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Ferie Zimowe

Niebylec, dnia 12-01-2019 NOWOROCZNY KONCERT - NIEBYLEC 2019   Kolędy śpiewamy w radosnym okresie narodzenia Pańskiego. Wraz z pasterzami pochylamy się nad żłóbkiem małego Jezusa,…

Oglądaj cały artykuł
Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 02-01-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 22-12-2018 r. Życzenia ! Czytaj więcej

Oglądaj cały artykuł
Życzenia

Niebylec, dnia 11-12-2018 Świąteczny Kiermasz 2018 rok Grudzień jest miesiącem kiedy szał zakupów już trwa więc w poszukiwaniu wymarzonych prezentów i ozdób warto wstąpić na…

Oglądaj cały artykuł
Świąteczny Kiermasz 2018 rok

Niebylec, dnia 28-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny

GOK Niebylec tel 17 277 30 30