Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 08-07-2017 r.

 

GALA ROZDANIA NAGRÓD ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO.

nagrod m

 

28 czerwca w Wojewódzkim Domu kultury w Rzeszowie odbyła się gala rozdania nagród Zarządu Województwa Podkarpackiego dla twórców i działaczy kultury z Podkarpacia. Uroczystość otworzył Marek Jastrzębski, dyrektor WDK w Rzeszowie.

 

Tradycyjnie powitał wszystkich gości wśród których byli: Bogdan Romaniuk wicemarszałek woj. podkarpackiego, Waldemar Szumny wiceprzewodniczący rady miasta Rzeszowa, Izabela Fac kierownik oddziału obsługi rady kancelarii sejmiku woj. podkarpackiego, Stanisław Bartnik przewodniczący edukacji, kultury i kultury fizycznej, Aleksander Konopka dyrektor departamentu kultury i ochrony dziedzictwa.

Po skończonym powitaniu głos zabrała pani Izabela, która w imieniu Jerzego Cyprysia przewodniczącego sejmiku województwa podkarpackiego odczytała list gratulacyjny po czym wraz z panem Aleksandrem Konopką przystąpili do wręczenia nagród.

Na scenę zaprosili pana Macieja Tonderę laureata brązowego medalu zasłużony kulturze Gloria Artis. Reżyser, inscenizator, scenograf, aktor, laureat wielu nagród w Polsce i za granicą. W jego imieniu nagrodę odebrała żona Kaja Tondera.


Zarząd województwa przyznał także dwa stypendia twórcze za 2016 rok. Trafiły one do Jolanty Jareckiej animatorki kultury teatralnej oraz Pawła Wolanina fotografa z Mielca, uczestnika wielu wystaw zbiorowych.


W roku 2017 r. zarząd na mocy uchwały z dnia 29 maja br w sprawie indywidualnych i zbiorowych dorocznych nagród finansowych za całokształt działalności oraz za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury przyznał nagrody indywidualne za całokształt działalności dla Ewy Lekowskiej z Kormanic, Cypriana Biełańca z Rzeszowa, Barbary Bokoty – Tomala z Rzeszowa, Macieja Harny z Sanoka.


Nagrody indywidualne za szczególne osiągnięcia otrzymali:
Piotr Jackowski ze Stalowej Woli, Czesław Nowak z Krosna, Jolanta Niżańska z Rzeszowa, Dariusz Fudali z Tyczyna, Przemysław Niepokój – Hepnar z Krosna.


Nagrody zbiorowe za całokształt działalności otrzymali: Kapela Ludowa „Jany” z Niebylca jako tegoroczny jubilat obchodzący 40 lecie działalności artystycznej, Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie” z Jagiełły, Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu, Zespół Piosenki i Ruchu „Pyza” z Albigowej, który uświetniał swoimi występami całą uroczystość, Chór „Chorus” z Korczyny, Zespół Pieśni i Tańca „Lesiaki” z Raniżowa.

Nagrody zbiorowe za szczególne osiągnięcia otrzymali: Kapela Ludowa z Futomy, Zespół Pieśni i Tańca Karpaty z Rzeszowa. Kapeli Jany serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych jubileuszy i wielu koncertów.