Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 06-12-2017 r.

 

LITERATURA I DZIECI „DZIEŃ BEZ KOMPUTERA”.

dzien bez komputera m

 

21 listopada 2017 r. w Domu Strażaka w Konieczkowej odbyły się eliminacje gminne Podkarpackiego Konkursu Literatura i dzieci. Tegoroczna edycja konkursu przebiega pod hasłem „Dzień bez komputera”. Organizatorem konkursu od wielu lat jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Tematyka tegorocznego konkursu dotyczyła spędzania wolnego czasu bez komputera – jak może wyglądać dzień spędzony czynnie bez użycia wszelkich mediów. Uczestnicy prezentowali 1 utwór wybranego autora w formie recytacji, piosenki oraz prac plastycznych, mieli możliwość przedstawienia własnej interpretacji danego utworu.
Jury w składzie: Lucyna Podolska – emerytowana nauczycielka, regionalistka, Monika Godek – pracownik Urzędu Gminy, Wiktor Bochenek – muzyk i kierownik zespołów artystycznych, miało możliwość zapoznać się z 14 prezentacjami konkursowymi i postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące osoby.
W kategorii klas „0 – III”
W kategorii RECYTACJA;
nagrodę otrzymał: Dominik Gibała, kl. II, Szkoła Podstawowa w Gwoźnicy Dolnej – „Spacerek” Dorota Gellner, opiekun Joanna Wiklińska ponadto komisja przyznała wyróżnienie dla Julii Kołodziej, kl. II, SP Gwoźnica Dolna - „Dzień na sportowo” A. Bernat, op. Joanna Wiklińska.


W kategorii PIOSENKA; nagrodę otrzymała: Julia Misztal, kl. I, SP Gwoździanka –„W lesie” Maria i Sławomir Wiech op. Marta Czekaj.


W kategorii klas „IV – VII”
W kategorii RECYTACJA; nagrodę otrzymała: Klaudia Stanisławczyk, kl. VII, SP Konieczkowa – „Wierzyć czy nie” Ewa Olszewska, op. Maria Znamirowska oraz Justyna Migalska, kl. VII SP Lutcza nr 2 – „Witajcie kochane góry” Jan Kasprowicz, op. Anna Daszykowska.
Komisja przyznała również wyróżnienie dla Karola Doparta, kl. IV, SP Gwoźnica Dolna –„Schronisko naszych uczuć” B. Barzymowska, op. Zofia Bator.

W kategorii PIOSENKA;
nagrodę otrzymał Tymoteusz Magiera, kl. VI, Szkoła Podstawowa w Gwoźnicy Dolnej – „W galerii” M. Szyszko-Kondej, op. Joanna Wiklińska.
Laureaci pierwszych miejsc wzięli udział w eliminacjach rejonowych tego konkursu 24 listopada w Boguchwale. Na konkurs plastyczny wpłynęło 41 prac; 34 w kategorii młodszej i 11 w kategorii starszej, ze szkół w Konieczkowej, Połomi, Gwoźnicy Górnej, Jaworniku i nr 2 z Lutczy. Wszystkie te prace dostarczono bezpośrednio do WDK w Rzeszowie.


Wszyscy uczestnicy za udział otrzymali słodkie wafelki a laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu.

Komisja i organizatorzy konkursu dziękują opiekunom – nauczycielom za zachęcenie do udziału i przygotowanie swoich podopiecznych. Szczególne podziękowania kierują do Pań: Anny Daszykowskiej z SP w Lutczy Nr 2, Barbary Leszczak, Iwony Babiarz, Doroty Bosek z SP w Gwoźnicy Górnej, Marii Znamirowskiej z SP w Konieczkowej, Marty Czekaj z SP w Gwoździance, Zofii Bator, Joanny Wiklińskiej z SP w Gwoźnicy Dolnej, Doroty Stanisławczyk z SP w Bliziance.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 17-02-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Z okazji Dnia Kobiet

Niebylec, dnia 16-02-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza do udziału w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet  2018.    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Piłka siatkowa kobiet 2018

Niebylec, dnia 16-02-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Wesele Połomskie

Niebylec, dnia 09-02-2018 Za nami ferie zimowe.   Ferie zimowe minęły szybko, mamy nadzieję, że dzieciom którym udało się skorzystać z oferty Gminnego Ośrodka Kultury…

Oglądaj cały artykuł
Za nami ferie zimowe

Niebylec, dnia 16-01-2018 Noworoczny Koncert – Niebylec 2018   Trudno wyobrazić sobie prawdziwe święta bez śpiewania kolęd. To piękna polska tradycja, która łączy starsze i…

Oglądaj cały artykuł
Koncert Noworoczny w Niebylcu 2018

Niebylec, dnia 16-01-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
X Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Niebylec, dnia 16-01-2018 r. Plan zajęć organizowanych przez GOK w Niebylcu  w ramach ferii zimowych 2018 r.              

Oglądaj cały artykuł
Ferie zimowe organizowane przez GOK Niebylec 2018

Niebylec, dnia 27-12-2017 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 22-12-2017 r.  Życzenia Świąteczne.       "Szczegóły w Czytaj więcej"    

Oglądaj cały artykuł
Świąteczne Życzenia

Niebylec, dnia 21-12-2017 r.   V Powiatowa Wystawa Sztuki Ludowej we Frysztaku.   W dniu 13 grudnia 2017 r. w galerii "Na balkonie" w GOK…

Oglądaj cały artykuł
V Powiatowa Wystawa Sztuki Ludowej we Frysztaku

GOK Niebylec tel 17 277 30 30