Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 16-01-2018

Noworoczny Koncert – Niebylec 2018

 

koncert now 2018 mTrudno wyobrazić sobie prawdziwe święta bez śpiewania kolęd. To piękna polska tradycja, która łączy starsze i młodsze pokolenia, i pozwala duchowo przeżyć Boże Narodzenie. Wspólne śpiewanie i słuchanie kolęd buduje atmosferę jedności i radości. Teksty polskich kolęd i pastorałek wychodziły często spod piór znakomitych poetów i pisarzy, melodie opierały sie na utworach ludowych. 

Stąd słyszymy w nich dźwięki i rytmy tańców narodowych: poloneza, oberka, mazurka, kujawiaka, krakowiaka. Dla wielu zespołów i chórów okres około świąteczny, jak również cały styczeń, to czas wytężonej pracy, wielu koncertów. Tradycyjnie, od kilku lat 6 stycznia każdego roku, w Święto Trzech Króli, w hali widowiskowo – sportowej w Niebylcu, jesteśmy świadkami pięknego Noworocznego Koncertu przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Niebylcu. Każdy Koncert jest wyjątkowy.

Tegoroczne kolędowanie rozpoczęło się Intradą Świąteczną w wykonaniu orkiestry dętej z Niebylca jak również tańcem aniołów w wykonaniu mażoretek do kolędy "Cicha noc". Prowadzący Agnieszka Cynar i ks. Paweł Smoleń wprowadzili wszystkich przybyłych w atmosferę rodzinnego spotkania, pozwalając na nowo poczuć radość, miłość i pojednanie.

Powitali zaproszonych gości w osobach: proboszcza parafii Niebylec ks. dr Czesława Goraja, w-ce przew. Rady Powiatu Strzyżowskiego Marię Chuchlę, prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Niebylcu, a zarazem wójta Gminy Niebylec Zbigniewa Koraba, przew. Rady Gminy Niebylec Danutę Lęcznar, sekretarza Gminy Niebylec Antoniego Chuchlę, wszystkich radnych i sołtysów Gminy Niebylec, dyrektora SP w Niebylcu Iwonę Flisiak, poprzedniego dyrektora GOK w Niebylcu Wiktora Bochenka, państwa Teresę i Jana Nowasad, wszystkich wykonawców Koncertu oraz licznie przybyłą publiczność. Zaproszenie przyjął również Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart. Niestety ze względu na wcześniejsze zaplanowane spotkania nie mogli osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu. Na ręce dyrektora GOK w Niebylcu złożyli listy z podziękowaniem za zaproszenie, które zostały odczytane.

Następnie głos zabrali ks. Czesław Goraj i prezes Zbigniew Korab dziękując organizatorom za przygotowanie koncertu, wykonawcom za przyjęcie zaproszenia i publiczności za przybycie. Korzystając z okazji złożyli wszystkim przybyłym życzenia noworoczne.


Na scenie kolejno wystąpiły zaproszone zespoły. Jako pierwsi zaśpiewali soliści Reprezentacyjnej Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej z Rzeszowa pod kierunkiem Anny Czenczek w składzie: Marcelina Bobeł, Karolina Dulemba, Adrian Grądziel, Jakub Gujda, Patrycja Jurek, Kamila Kowalska, Martyna Maczuga, Klaudia Nycz, Martyna Ogonowska, Gabriela Para, Adam Szczypień, Monika Wisz, Alicja Wróbel, Klaudia Zarzycka, Irena Zięba, Aleksandra Zychla. W ich wykonaniu usłyszeliśmy; "Dzisiaj w Betlejem", "O mili królowie", "Z narodzenia Pana", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Gdy śliczna panna", "Północ już była", "Przybieżeli do Betlejem", "Lulajże Jezuniu". Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie działa od 2000r., od początku pod dyrekcją Anny Czenczek. Młodzi artyści rozwijają swoje pasje i zainteresowania pracując nad emisją głosu, ruchem scenicznym. CSW dba także o wizerunek młodych wokalistów, zajmuje się ich rozwojem, karierą i promocją.

Artyści mają na swoim koncie liczne sukcesy wokalne w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki, zdobyli ponad 860 nagród. Brali udział w ok. 30 programach telewizyjnych m.in. "Szansa na sukces", "Droga do gwiazd", "X Factor", "The Voice of Poland", "Mali Giganci", "Petersburski Music Show", Eurowizja Junior 2016, 2017 – zdobywając w nich najwyższe laury.

W kolejnej odsłonie wystąpiła orkiestra dęta pod batutą kapelmistrza Janusza Raka, działająca przy Gminny Ośrodku Kultury w Niebylcu. W jej repertuarze usłyszeliśmy utwory; "Jest taki dzień", "White Christmes", "Północ już była", "Oj maluśki, maluśki", "Dzisiaj w Betlejem". Po zakończeniu tej muzycznej części swój układ świąteczny zatańczył zespół taneczno - marszowy Mażoretki, który w br. obchodzić będzie 10-lecie działalności artystycznej.

Następnie, w świątecznej scenerii, zaprezentowało się Studio Piosenki z DK Sokół w Strzyżowie pod kierunkiem Barbary Szlachty. Soliści w składzie: Bartłomiej Piwowar, Alicja Łabaj, Aleksandra Sienkowska, Kaja Jacek, Kacper Sienkowski, Hubert Grzebień, Barbara Szlachta zaśpiewali: "Pierwsza gwiazda", "Hymn o Narodzeniu", "Niech każdy o bliskich pamięta", "Północ już była", "Święty czas".

W dalszej części programu przed publicznością wystąpili najmłodsi artyści z GOK w Niebylcu, zespół dziecięcy "Promyczki" i młodsza grupa "Mażoretek" w montażu słowno – muzycznym przygotowanym przez Agnieszkę Cynar.

Ostatnim wykonawcą była kapela "Cajmery" z GOK w Niebylcu, w składzie: Janusz Rak – kierownik zespołu, sax. tenor, Bogdan Cynar - sax alt., Jan Stanisławczyk- sax. baryton, Zbigniew Pięciak – gitara basowa, Marek Lubas – akordeon, Mirosław Krok – gitara akustyczna, Andrzej Pietrasz – inst. klawiszowy, Stanisław Korzeniowski – perkusja, Wojciech Knaś – trąbka, wokal, gościnnie Jagoda Gruba – wokal. W jej repertuarze usłyszeliśmy utwory: "Pastuszkowie, bracia mili", pastorałkę "Od serca do ucha", "Kołysanie wokół choinki", "Gdzie jest nasze Betlejem". Ostatni utwór zaśpiewany został wspólnie z publicznością połączoną łańcuchem rąk.

Na zakończenie prowadzący złożyli noworoczne życzenia, zdrowia, szczęścia, poczucia bezpieczeństwa, znalezienia sposobu na to, by czynić życie piękniejszym. Życzyli, aby wszyscy wzmocnieni ciepłem świątecznych spotkań z nową nadzieją i energią rozpoczęli kolejny rok. Wszyscy występujący artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki świąteczne.


Mam nadzieję, że dźwięki kolęd na długo pozostaną w sercach uczestników.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim osobom, którzy przyczynili się do realizacji Noworocznego Koncertu. Szczególne podziękowanie kieruję do ks. Pawła Smolenia za wspólną konferansjerkę. Dziękuję instruktorom zespołów za przyjęcie zaproszenia i opracowanie programu świątecznego. Dziękuję wszystkim artystom za poświęcony czas na przygotowanie się do występów, jednocześnie życząc im dalszych owocnych przedsięwzięć artystycznych. Ukłony kieruje do dyrektor SP w Niebylcu za pomoc i udostępnienie hali widowiskowo – sportowej. Dziękuje także współpracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu za pomoc przy organizacji imprezy.

Tradycyjnie zapraszam za rok na kolejny Noworoczny Koncert. A. Cynar.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 16-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.Zaproszenie na spotkanie poetyckie ph. PAMIĘTAMY

Niebylec, dnia 06-11-2018 XV Festiwal Piosenki Różnej.   „GDY ŚPIEWAM, SKĄD JESTEM?” Już po raz 25 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu 25 października…

Oglądaj cały artykuł
XV Festiwal Piosenki Różnej

Niebylec, dnia 06-11-2018 Zaproszenie! Wójt Gminy oraz  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.Zaproszenie na Koncert Patriotyczny

Niebylec, dnia 06-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.Zaproszenie na występ teatralny

Niebylec, dnia 26-10-2018 Zaproszenie!   Na II ogólnopolski konkurs literacki "Śladami przodków"        Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.II ogólnopolski konkurs literacki

Niebylec, dnia 11-10-2018 Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza do....  

Oglądaj cały artykuł
GLS sezon 2018 - 2019 r.

Niebylec, dnia 26-09-2018 Spotkanie z Jesienią.   Prawdziwie jesienna aura towarzyszyła imprezie plenerowej zorganizowanej z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Mimo, że termometr…

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie z Jesienią

Niebylec, dnia  19-09-2018 r Informacja! Zbiórka uczestników Biegu Niepodległościowego odbędzie się przed budynkiem GOK w Niebylcu w dniu 23 września 2018 r. godz 16 00.

Oglądaj cały artykuł
Informacja dot Biegu Niepodległościowego

Niebylec, dnia 18-09-2018 Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.Zaproszenie na przygodę z badmintonem

Niebylec, dnia  15-09-2018 r Informacja! W związku z organizacją Biegu Niepodległościowego na wyznaczonej trasie z parkingu przy GOK Niebylec w kierunku Jawornika do Gwoździanki na plac…

Oglądaj cały artykuł
Informacja - bieg niepodległościowy

GOK Niebylec tel 17 277 30 30