Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 24-04-2018

VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „RYTM, MUZYKA, TANIEC”.

 

VII ppzt m

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 r. roku na hali widowiskowo-sportowej w Niebylcu odbył się VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „Rytm, Muzyka, Taniec". Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Strzyżowie, Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Wójt Gminy Niebylec oraz GOK w Niebylcu.
W różnorodnych technikach tanecznych zaprezentowało się 170 osób w 11 zespołach działających w szkołach i placówkach kultury na terenie powiatu strzyżowskiego.

 

Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia. Jest samym życiem. Zajęcia taneczne uczą obycia towarzyskiego i wnoszą pogodny nastrój. Uprawianie tej aktywności wpływa także korzystnie na równowagę psychiczną. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Robert Godek starosta strzyżowski, Kamil Mendocha dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Maria Chuchla wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Strzyżowie, Zbigniew Korab wójt Gminy Niebylec, Danuta Lęcznar przewodnicząca Rady Gminy Niebylec.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00 przywitaniem gości, uczestników, ich rodziców, instruktorów oraz wszystkich zgromadzonych widzów przez Agnieszkę Cynar. Następnie głos zabrał wójt gminy Niebylec Zbigniew Korab i starosta Robert Godek, którzy życzyli młodym artystom udanych występów a widzom samych przyjemnych wrażeń Poczym zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie i odtańczono taniec pingwinów prowadzony przez dwa pingwinki w rolę których wcieliły się Ewelina Rak i Agata Sołtyńska. Uczestnicy tegorocznego powiatowego przeglądu zaprezentowali się w następujących kategoriach tanecznych: taniec współczesny, taniec ludowy, taniec sportowy, taniec estradowy i inscenizacje ruchowo - taneczne. Na niebyleckiej scenie wystąpił zespoły: ZPiT „Zaborowiacy” i Mali Zaborowiacy z OK Czudec-instruktor Jan Błażejowski, „Girls Zone”, „Wesołe dzieciaki”, „Taneczna Dziewiątka” z SP Nr 1 w Strzyżowie-instruktor Anna Fąfara, „Funky Group” ze Stowarzyszenia Armmagedon w Strzyżowie-instruktor Monika Fąfara, kl. VI A ze Szkoły Podstawowej w Niebylcu-instruktor Agnieszka Cynar, Mażoretki gr. starsza i młodsza, „Promyczki” grupa starsza i młodsza z GOK Niebylec-instruktor Agnieszka Cynar.
Całoroczną pracę tancerzy mogli podziwiać, zaproszeni goście, rodzice, oraz zgromadzona publiczność. Wrażenia wizualne i charakter poszczególnych technik tanecznych podkreślały także efektowne stroje uczestników. Zespoły były bardzo dobrze przygotowane, miały ciekawe aranżacje i choreografie. Każda z grup była oryginalna i jedyna
w swoim rodzaju. Miłym akcentem na zakończenie przeglądu było wręczenie pamiątkowych dyplomów
i nagród rzeczowych zespołom i ich instruktorom przez władze powiatu strzyżowskiego i gminy Niebylec.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie! Starostwo Powiatowe oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Przegląd Zespołów Tanecznych

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Ferie Zimowe

Niebylec, dnia 12-01-2019 NOWOROCZNY KONCERT - NIEBYLEC 2019   Kolędy śpiewamy w radosnym okresie narodzenia Pańskiego. Wraz z pasterzami pochylamy się nad żłóbkiem małego Jezusa,…

Oglądaj cały artykuł
Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 02-01-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 22-12-2018 r. Życzenia ! Czytaj więcej

Oglądaj cały artykuł
Życzenia

Niebylec, dnia 11-12-2018 Świąteczny Kiermasz 2018 rok Grudzień jest miesiącem kiedy szał zakupów już trwa więc w poszukiwaniu wymarzonych prezentów i ozdób warto wstąpić na…

Oglądaj cały artykuł
Świąteczny Kiermasz 2018 rok

Niebylec, dnia 28-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny

Niebylec, dnia 28-11-2018 Spotkanie poetyckie ph. „Pamiętamy”   „NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ, TRACI SUMIENIE”  Z. Herbert Sala Gminnego Ośrodka Kultury w listopadowy wieczór wypełniła się osobami,…

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie poetyckie ph. „Pamiętamy”

Niebylec, dnia 27-11-2018 XV NIEBYLECKIE IMPRESJE JAZZOWE   Jazz jest nie tylko wysmakowaną ale i popularną formą muzyki. Gwarantuje rozrywkę na wysokim poziomie i nieustannie…

Oglądaj cały artykuł
XV NIEBYLECKIE IMPRESJE JAZZOWE

Niebylec, dnia 23-11-2018 LITERATURA I DZIECI „NIEZWYKŁE OPOWIEŚCI”   Tradycyjnie już od kilkunastu lat w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbywa się konkurs dla dzieci…

Oglądaj cały artykuł
Literatura i Dzieci

GOK Niebylec tel 17 277 30 30