Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 07-05-2018

WIDZIALNE I NIEWIDZIALNE WIERSZEM CHWYTAĆ.

 

widz niewidz m

24 kwietnia w Domu Wiejskim w Baryczce odbyło się spotkanie autorskie Edyty Pietrasz, regionalnej poetki, która promowała swój najnowszy tomik wierszy zatytułowany „Nad przepaścią myśli”. W spotkaniu wzięła udział rodzina poetki, władze gminy, przyjaciele i sympatycy Jej twórczości. Program spotkania wzbogacił muzycznie zespół „Fenix”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy Rosielnej, w którego skład wchodzi brat poetki Andrzej.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Robert Godek – starosta Powiatu Strzyżowskiego, Zbigniew Korab – wójta gminy Niebylec, Antoni Chuchla – sekretarza Gminy, Danuta Lęcznar, przewodnicząca Rady Gminy, Maria Chuchla – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu i jednocześnie dyrektor Banku Spółdzielczego w Niebylcu, a także przedstawiciele Związku Literatów Polskich Oddział Rzeszów na czele z Mieczysławem Łypem i Adamem Decowskim oraz dr Teresa Sierżęga –Nowosad i kobiety z KGW, mieszkańcy Baryczki.
Edyta Pietrasz pochodzi z malowniczej miejscowości Baryczka. W 2002 r. debiutowała w gminnym kwartalniku „ Głos Niebylca ”, w którym nieprzerwanie do chwili obecnej publikowane są jej wiersze.

W 2003 r. zaistniała na łamach tygodnika „ Plon”. W latach 2005- 2006 współpracowała z miesięcznikiem „ Waga i Miecz” w Strzyżowie. Tu ukazały się jej pierwsze wiersze, jak również pierwsze artykuły.

W 2005r. otrzymała nagrodę publiczności w konkursie poetyckim „ O Laur Wagi i Miecza”. 11 maja 2006r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się pierwszy wieczór poetycki. Dorobek poetycki Edyty Pietrasz składa się z sześciu tomików wierszy zatytułowanych: „ Moje nocne czuwania”, „Na rozdrożach mojej duszy, „Sekrety mojego serca”, ,,Pod baldachimem słowa”, „Na serwecie złotej dłoni”. Jej wiersze drukowane były w zbiorku pt. „Niebylec słowem malowany” wydanym przez redakcję “Głosu Niebylca” w 2009 roku, w almanachu poezji religijnej „ A duch wieje, kędy chce” wydanym w Lublinie w 2008r. ,w almanachu ,, Konkret i wyobraźnia" wydanym przez ZLP oddział w Rzeszowie w 2014r. i w tomie „Przestrzenie wyobraźni” wydanym przez Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury w Rzeszowie w 2015r. Ponadto ukazały się płyty z wybranymi utworami w interpretacji Stacha Ożoga pt. „ Krajobrazy słowa” oraz „ Sekrety mojego serca”, w których wykorzystano fragmenty utworów muzycznych. Edyta Pietrasz należy do Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie, a od października 2010 r. jest członkiem Związku Literatów Polskich.

Podczas ubiegłorocznej listopadowej uroczystej Gali Literackiej zorganizowanej z okazji 50 -lecia istnienia Oddziału Związku Literatów Polskich w Rzeszowie, Edyta Pietrasz otrzymała Nagrodę Honorową Zarządu Oddziału ZLP za całokształt dokonań literackich. Piękny puchar poetka odebrała dopiero 20 stycznia tego roku na opłatku literackim. Po raz kolejny, z refleksją, która winna towarzyszyć nam każdego dnia, oddaje w ręce czytelników nowy tomik wierszy pt. ,,Nad przepaścią myśli”.
Na początku spotkania prowadząca Renata Kozdraś przywitała gości i przypomniała parę faktów z życia i twórczości poetki. Potem autorka wierszy zabrała zebranych w podróż po swojej twórczości. Ze swoich dotychczasowych tomików wybrała po jednym wierszu, które osobiście zaprezentowała. Wydawcą nowego tomiku wierszy został GOK w Niebylcu, korektę wierszy przeprowadziła Cecylia Machoś, polonistka ze szkoły w Niebylcu, a słowo wstępu zawarte zostało w eseju Zdzisławy Górskiej – poetki z Strzyżowa.

Tę najnowszą twórczość poetki z tomiku wierszy pt. „Nad przepaścią myśli, widzialne i niewidzialne wierszem chwytać” zebranym zaprezentowali wybrani goście spotkania. Z pierwszej części zbiorku, kolejno usłyszeliśmy wiersze: pt. „Ten czas” w interpretacji Teresy Sierżęgi- Nowosad, „Świadek” w wykonaniu Antoniego Chuchli, „Lot” w prezentacji Mieczysława Łypa i utwór „Warto żyć”, który przedstawił Adam Decowski.

Drugą część stanowiły utwory, które obrazowały kolejne pory roku , a było to lato w wierszu „Czerwcowe gody” w prezentacji Lucyny Podolskiej, jesień w utworze „ A komu pora?” w wykonaniu Stanisława Mazura, zima w „Śnieżnym zadumaniu” Barbary Banaś i „Imię Wiosna” w interpretacji Marii Chuchli.

Do prezentacji wierszy włączyła się autorka, która przedstawiła utwory „Anioły” i „Umiłowana” oraz tytułowy utwór „Nad przepaścią myśli”.

Wieczorne spotkanie pełne poezji co jakiś czas urozmaicała muzyka i piosenki w wykonaniu zespołu „Fenix”. Tu usłyszeliśmy „Sen” i „Wiśniowy sad” w wersji instrumentalnej oraz piosenki „Byle było tak”, „Kawiarenki”, „Jedna z gwiazd”, „Niebo z moich stron”, „Kasztany” i „Żyje się raz”.
Po zakończeniu prezentacji nastąpiły podziękowania i gratulacje płynące od gości do autorki. Każdy mógł także nabyć tomik wierszy z odpowiednią dedykacją Edyty Pietrasz.

Na koniec organizator spotkania , Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu złożył podziękowanie wszystkim gościom za udział w spotkaniu, sołtysowi Stanisławowi Mazurowi za udostępnienie sali w budynku wiejskim w Baryczce, a paniom z KGW za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 11-10-2018 Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza do....  

Oglądaj cały artykuł
GLS sezon 2018 - 2019 r.

Niebylec, dnia 26-09-2018 Spotkanie z Jesienią.   Prawdziwie jesienna aura towarzyszyła imprezie plenerowej zorganizowanej z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Mimo, że termometr…

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie z Jesienią

Niebylec, dnia  19-09-2018 r Informacja! Zbiórka uczestników Biegu Niepodległościowego odbędzie się przed budynkiem GOK w Niebylcu w dniu 23 września 2018 r. godz 16 00.

Oglądaj cały artykuł
Informacja dot Biegu Niepodległościowego

Niebylec, dnia 18-09-2018 Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.Zaproszenie na przygodę z badmintonem

Niebylec, dnia  15-09-2018 r Informacja! W związku z organizacją Biegu Niepodległościowego na wyznaczonej trasie z parkingu przy GOK Niebylec w kierunku Jawornika do Gwoździanki na plac…

Oglądaj cały artykuł
Informacja - bieg niepodległościowy

Niebylec, dnia  07-09-2018 r Ogłoszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, ogłasza nabór na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
ogłoszenie - nabór

Niebylec, dnia  07-09-2018 r Informacja! Gminny Ośrodek Kultury Niebylcu informuje, że zajęcia grupy Promyczków odbywać się będą w każdy czwartek począwszy od 13 września br o…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 06-09-2018 POŻEGNANIE LATA.   Pod takim hasłem mieszkańcy Baryczki i okolic przez dwa dni żegnali wakacje i mijające lato. Lato tego roku było…

Oglądaj cały artykuł
POŻEGNANIE LATA

Niebylec, dnia 06-09-2018 Zaproszenie!  Wójt Gminy Niebylec oraz Towarzystwo Ziemi Niebyleckiej zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.Zaproszenie na Konferencje poświęconą pamięci Stanisława Szurleja

Niebylec, dnia 31-08-2018 ROLNICY Z GMINY NIEBYLEC PODZIĘKOWALI ZA TEGOROCZNE PLONY NA TRADYCYJNYCH DOŻYNKACH W DNIU 15 SIERPNIA BR.   Żniwa, żniwa i po żniwach…Dożynki…

Oglądaj cały artykuł
Dożynki Gminne 2018 r.

GOK Niebylec tel 17 277 30 30