Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 26-09-2018

Spotkanie z Jesienią.

 

bieg m

Prawdziwie jesienna aura towarzyszyła imprezie plenerowej zorganizowanej z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Mimo, że termometr wskazywał 17 stopni i pojawił się silny wiatr na starcie Biegu Niepodległości w Niebylcu stanęło 45 osób w wieku od 8 do 47 lat, w tym 23 osoby niepełnoletnie i 22 osoby dorosłe. Wszyscy uczestnicy zostali wcześniej zapisani, wręczono im koszulki i kolejne numery. Każdy z uczestników Biegu swoją koszulkę otrzymał na własność, była ona sponsorowana przez agencję reklamową FPHU Strefa Reklamy z Blizianki.

Po przywitaniu uczestników przez dyr. GOK w Niebylcu Agnieszkę Cynar, wójt gminy Zbigniew Korab przecinając wstęgę dał sygnał do rozpoczęcia Biegu. Trasa biegła od Niebylca w kierunku Jawornika do mety, która znajdowała się na placu przy domu wiejskim w Gwoździance. Tutaj oczekujący witali poszczególnych biegaczy brawami. Jako pierwszy do mety dobiegł Zbigniew Kąkol mieszkaniec Gwoźnicy Dolnej, zaraz za nim przybiegł ks. Paweł Smoleń z parafii w Ropczycach, a trzecie miejsce zajął Wojciech Machoś ze Strzyżowa. Potem kolejno na mecie zjawili się: Paweł Wolan z Konieczkowej, Piotr Kubit ze Strzyżowa, Miłosz Sołtys, Jakub Smela, Tomasz Smela i Dominik Jasiewicz z Konieczkowej, Sławomir Kołodziej z Babicy. Z kobiet najszybszą okazała się Dominika Wróbel z Baryczki, która zajęła 21 miejsce, zaraz za nią przybiegła Agnieszka Cynar z Konieczkowej -23 miejsce i potem Monika Piwko z Baryczki - 26 miejsce. Z najmłodszych uczestników Biegu najwcześniej na mecie pojawił się Szymon Korab z Jawornika , który zajął 22 miejsce, o rok młodszy od niego Kamil Wiśniowski również z Jawornika zajął 33 miejsce. Wszyscy uczestnicy dotarli do mety pod bacznym okiem organizatorów, którzy zabezpieczyli trasę biegu i opiekę medyczną przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Niebylcu i Gwoździance oraz Komendą Policji w Strzyżowie i Niebylcu a także Zespołem Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie.

Galeria Bieg niepodległościowyOglądnij galerię klikając na zdjęcie.

 


Po zakończeniu Biegu dyr. GOK i wójt gminy wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i upominki. Gospodarzem imprezy było sołectwo wsi Gwoździanka z sołtysem Stefanem Czurczakiem, które zajęło się organizacją i przygotowaniem miejsca imprezy. Koło Gospodyń Wiejskich z przewodniczącą Elżbietą Ćwiąkałą przygotowało dla uczestników Biegu ciepły posiłek , trochę słodkości oraz zimne i gorące napoje. Przy ognisku, nad którym czuwali strażacy z miejscowej jednostki, biegacze mogli upiec sobie w tradycyjny sposób porcje kiełbasy i posilić się zapiekanymi ziemniakami. W biesiadny nastrój wprowadził wszystkich zebranych zespół śpiewający Alebabki, który zaprezentował swój repertuar i zaprosił do wspólnego śpiewania.
Uczniowie ze szkoły podstawowej w Gwoździance pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali i zaprezentowali publiczności program ph. „Niepodległa”. Występ miał charakter patriotyczny, młodzież przypomniała historię Polski w wierszach i piosenkach.
W programie imprezy znalazł się jeszcze quiz wiedzy pod hasłem „Wolna i Niepodległa” przygotowany i poprowadzony przez Renatę Kozdraś z GOK . Pytania dotyczyły historii i wydarzeń, które ważne były dla wolnej Polski w tym ostatnim stuleciu. W tym konkursie wzięło udział dwanaście osób, które tworzyły trzyosobowe grupy. Zwycięzcą quizu okazała się grupa I, która na 15 możliwych punktów do zdobycia, uzyskała ich 14. W skład tej grupy weszły : Zuzanna Misztal, Kinga Strzała i Patrycja Ćwiąkała z Gwoździanki. Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali pamiątkowe upominki. Impreza zakończyła się wspólną biesiadą przy ognisku.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 12-07-2019 Zaproszenie!   Wójt Gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Jarmark Niebylecki 2019

Niebylec, dnia 26-06-2019 KONKURS NA PRODUKT LOKALNYTradycyjne – Lokalne - Naturalne Produkty Ziemi obszaru LGD C.K. Podkarpacie     Lokalna Grupa Działania C.K. Podkarpacie zaprasza…

Oglądaj cały artykuł
 KONKURS NA PRODUKT LOKALNY Tradycyjne – Lokalne - Naturalne Produkty Ziemi obszaru LGD C.K. Podkarpacie

Niebylec, dnia 21-06-2019 GMINNY DZIEŃ SENIORA 2019 rok. "Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein   Dnia 15 czerwca 2019 r. w Niebylcu…

Oglądaj cały artykuł
GMINNY DZIEŃ SENIORA 2019

Niebylec, dnia 21-06-2019 Niebyleckie mażoretki laureatkami I miejscaJubileuszowej XX Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych - Tyczyn 2019   W niedzielne popołudnie 9 czerwca br. w ramach obchodów…

Oglądaj cały artykuł
Niebyleckie mażoretki laureatkami I miejsca Jubileuszowej XX Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych – Tyczyn 2019

Niebylec, dnia 18-06-2019 Zaproszenie!   Wójt Gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Dni Gminy Niebylec 2019

Niebylec, dnia 14-06-2019 Dziady w Gminnym Ośrodku Kultury.   „Dziadami” nazywano w czasach Mickiewicza uroczystość poświęconą uczczeniu pamięci zmarłych. Obyczaj ten wywodził się z czasów…

Oglądaj cały artykuł
Dziady w Gminnym Ośrodku Kultury

Niebylec, dnia 14-06-2019 ŚWIĘTO RODZINY.   Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie – dziecko to szczęście w życiu każdej mamy i…

Oglądaj cały artykuł
Święto Rodziny w Konieczkowej 2019 r.

Niebylec, dnia 05-06-2019 VIII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr "Świętemu Janowi Pawłowi II  w Hołdzie"   "Bazylika chce słuchać waszego grania i śpiewu - to śpiewanie…

Oglądaj cały artykuł
VIII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr

Niebylec, dnia 04-06-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Dzień Seniora

Niebylec, dnia 30-05-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Dziady II część inscenizacji

GOK Niebylec tel 17 277 30 30