Odwiedza nas 215 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 12-04-2019

Finisaż wystawy Zygmunta Zabłyszcza.

fwzz m

 

W dniu 4 kwietnia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbył się finisaż wystawy malarstwa Zygmunta Zabłyszcza. Uroczyste zamknięcie ekspozycji, na której Gminny Ośrodek Kultury zgromadził 80 obrazów, miało być spotkaniem z artystą i podsumowaniem jego dorobku. Niestety malarz z powodu choroby nie był obecny. Reprezentowała go rodzina, zięć Roman Kara i jego synowie Paweł i ksiądz Piotr, wnuczka Katarzyna Ochał z mężem Łukaszem i synem Patrykiem. Snuli oni wspomnienia ze spotkań z dziadkiem i nie ukrywali, że dzięki opowiadaniom obecnych na spotkaniu osób poznali dziadka z innej strony. Dla niektórych było to odkrycie, że ma tak znaczącą pozycję i popularność w podkarpackim środowisku artystycznym. Agnieszka Cynar dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu powitała gości, wyraziła żal, że najważniejszej osoby, której poświęcone jest spotkanie nie ma
i życzyła panu Zygmuntowi powrotu do zdrowia.

Na sali zgromadzili się miłośnicy sztuki, reprezentanci władz samorządowych - zastępca wójta Krzysztof Koza, przewodniczący Rady Gminy Witold Koza, w-ce przewodnicząca Rady Gminy Maria Cynar i w-ce przewodniczący Rady Gminy Piotr Kozdraś, radna Małgorzata Wyżykowska i Eryk Trojanowski, Jerzy Bator z Podkarpackiej Izby Rolniczej, przedstawiciele Wojewódzkiego Domu Kultury
w Rzeszowie: Czesław Drąg i Jadwiga Orzechowska, przedstawiciele Klubu Plastyka przy Domu Kultury
w Strzyżowie, doktor Teresa Sierżęga-Nowosad, państwo Maria i Józef Sołtys, artysta malarz pan Konstanty Fursow, artysta fotografik Robert Rajner, sołtysi wsi z gminy Niebylec, członkinie Koła Gospodyń w Niebylcu. Goście zasiedli przy stołach, na których organizatorzy spotkania przygotowali poczęstunek. Wszyscy otuleni byli obrazami pana Zygmunta, bo wokół nich, na sztalugach prezentowano prace mistrza. O malarstwie nie padło wiele słów, bo obrazy same przemawiały, ukazując wrażliwość artysty i świat Zygmunta Zabłyszcza: krajobrazy, które umiłował, portrety ludzi, którzy byli dla niego ważni, lub zachwycili go swoją postacią, miejsca z jego podróży sentymentalnych do przeszłości, do kraju dzieciństwa, obrazy poświęcone tematyce religijnej, prace inspirowane poznanymi nowymi technikami na warsztatach malarskich. Czas spotkania wypełniły wspomnienia o artyście, jego niełatwym życiu, drodze do twórczości, pracy i odniesionych sukcesach. Padały słowa wzniosłe, wzruszające, ale i anegdoty o malarzu. Ks. Piotr opowiadał o odbytej z dziadkiem ważnej dla Niego podróży do miejsc z dzieciństwa w poszukiwaniu tożsamości. Czesław Drąg przypomniał, w jak trudnych czasach wzrastał do życia artystycznego pan Zygmunt, mówił o jego skromności, której był świadkiem nawet w chwilach, gdy twórczość malarza zaczęła być doceniana
i nagradzana. Spotkanie prowadziła Renata Kozdraś, włączyła ona do udziału zaproszonych gości, którzy czytali wiersze poetów związanych z regionem Podkarpacia: Mieczysława A. Łypa, Wiktora Bochenka, inspirowane obrazami pana Zygmunta. Lektorami w ten wieczór byli: Maria Cynar, Witold Koza, Jadwiga Orzechowska, Małgorzata Wyżykowska, Małgorzata Pryć, Piotr Kozdraś. Swoją poezję prezentowała też poetka z Baryczki, Edyta Pietrasz. Nie zabrakło rymowanego felietonu prezentowanego przez lokalną poetkę panią Bronisławę Fijałkowską rodem również z Gwoźnicy. Całość biesiady artystycznej dopełniała muzyka. Na sali od początku spotkania Trio Galicyjskie w składzie: Wiktor Bochenek, Dominik Banaś, Adam Gołda wplatało utwory z regionu pomiędzy wspomnienia o artyście i recytacje poezji. Zgromadzonym brakowało pana Zygmunta, padło dużo ciepłych słów pod jego adresem. Szkoda, że tego nie słyszał, bo często czuł się osamotniony i niezrozumiany w swoim środowisku, a tak przecież nie jest. Zapisuje się w pamięci wielu pokoleń, dzięki spotkaniom z dziećmi i młodzieżą oraz pozostawionym obrazom, które eksponowane są w szkole w Gwoźnicy Górnej. Wystawy prac pana Zabłyszcza towarzyszyły także licznym spotkaniom poświęconym poecie z Gwoźnicy – Julianowi Przybosiowi, które organizowane były przez obecnego dyrektora Mirosława Czarnika w Liceum Ogólnokształcącym w Strzyżowie i przez Związek Literatów Polskich w Rzeszowie. Obrazy mistrza, jak wspominał ksiądz Piotr, są w wielu miejscach w Polsce. Na zakończenie spotkania, na ręce rodziny, zastępca wójta Krzysztof Koza, i radni gminy Niebylec przekazali życzenia i pamiątkowy grawerton dla pana Zygmunta Zabłyszcza, inni zaproszeni goście dołączyli wręczając upominki i kwiaty jak również wpisali się do księgi pamiątkowej. Finisażowi towarzyszył wydany przez Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu folder „Artysta z Wilczego”, w którym prezentowane są obrazy z kilku ostatnich lat twórczej pracy artysty. W tych trudnych chwilach dla samego artysty, życzymy mu siły i cierpliwości, odzyskania zdrowia i nowych zachwytów malarskich.


Małgorzata Pryć

 

 • DSC07318

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 07-01-2020 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Koncert Noworoczny   Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert Noworoczny 2020

Niebylec, dnia 19-12-2019 r. Życzenia świąteczne 2019.     Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Życzenia 2019

Niebylec, dnia 19-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Niebylcu zapraszają na "FERIE ZIMOWE"   Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Ferie zimowe 2019 rok

Niebylec, dnia 19-12-2019 Kiermasz Świąteczny. Po raz kolejny świąteczną atmosferę wprowadził kiermasz rękodzieła artystycznego zorganizowany 13 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Tym razem…

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny 2019 r.

Niebylec, dnia 14-12-2019 Informacja! Od poniedziałku tj. 16 grudnia do nabycia nowy numer Głosu Niebylca Nr 4-2019 w stałych punktach sprzedaży na terenie Gminy Niebylec.…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 11-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Kiermasz Świąteczny   Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Kiermasz Świąteczny 2019

Niebylec, dnia 04-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na :    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Siberian Wellness, Poland

Niebylec, dnia 27-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Koncert charytatywny - gramy dla Bernadki.    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert charytatywny - gramy dla Bernadki

Niebylec, dnia 27-11-2019 XVI Niebyleckie Impresje Jazzowe 20 LAT SLAVIA DIXIELAND BAND Z GOK NIEBYLEC Muzyki na żywo najlepiej słucha się w plenerze, podczas letniego…

Oglądaj cały artykuł
XVI Niebyleckice Impresje Jazowe

Niebylec, dnia 18-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Niebyleckie Impresje Jazzowe    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Niebyleckie Impresje Jazzowe

GOK Niebylec tel 17 277 30 30