Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 05-06-2019

VIII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr "Świętemu Janowi Pawłowi II  w Hołdzie"

M VII

 

"Bazylika chce słuchać waszego grania i śpiewu
- to śpiewanie jest przygotowaniem do nieba".

Za nami VIII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. 25 maja 2019 r. do Lichenia przybyło ponad tysiąc muzyków w tym Orkiestra Dęta i Mażoretki z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Swoją muzyczną twórczością oddawali hołd świętemu Janowi Pawłowi II.

Amatorskie orkiestry i chóry zrzeszone w Polskim Związku Chórów i Orkiestr oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych spotykają się w Bazylice licheńskiej co dwa lata. Organizatorami wydarzenia byli: Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Ochotnicza Straż Pożarna Licheń Stary. Honorowy Patronat Zlotu objęli: Nuncjusz Apostolski Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak oraz Biskup Włocławski Wiesław Mering. W sobotnie popołudnie o godz. 12.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej odbyła się uroczysta Msza św., poprzedzona próbą wszystkich orkiestr i chórów biorących udział w Zlocie. Nad oprawą muzyczną czuwał dyrygent Marian Chmielewski, członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Eucharystię koncelebrowano pod przewodnictwem wicekustosza Sanktuarium, ks. Adama Stankiewicza MIC. 

W wygłoszonej homilii Marianin odwoływał się do wezwania papieża Jana Pawła II "Niech wstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, jak również do słów wypowiedzianych w 1999 r. w Licheniu, iż każde sanktuarium jest jak dom Św. Elżbiety, do którego przychodzi Matka Jezusa", mówiąc te słowa, myślał o naszych sercach. Oprawę muzyczną liturgii stanowiły pieśni: "Gaude Mater Polonia", Ave verum corpus", " O Maryjo witam Cię", "Jeden chleb", "Z dawna Polski tyś Królową", "U drzwi Twoich", "Ciebie Boga wysławimy", 'Boże coś Polskę", bliska sercu papieżowi "Barka", "Marsz Strażaków", który wprowadzał i wyprowadzał poczty sztandarowe. Po Eucharystii każdy mógł stanąć przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, doświadczając Boga i Jego nieskończonego miłosierdzia. Maryja staje się naszą przewodniczką w drodze do Boga. Dzięki niej otrzymujemy od Niego wiele łask, które czynią nas szczęśliwymi
i patrzącymi w przyszłość nadzieją. To wiara i nadzieja są podporą w najtrudniejszych momentach naszego życia. W tym cudownym miejscu możemy poprzez amatorską twórczość artystyczną podziękować Bogu za talent jaki nam dał. Po południu o godz. 17.00. na schodach Sanktuarium, gdzie odbył się koncert wieńczący VIII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr, poprzedzony wspólną próbą muzyków, 20 lat temu w tym miejscu przemawiał papież Jan Paweł II, nazywając bazylikę znakiem wiary i miłości. Jego słowa podczas koncertu przypomniał ks. Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium. Hymnem Polski i Watykanu rozpoczęto koncert. Wydarzenie poprowadził ks. prof. Kazimierz Szymionik. We wspólnym wykonaniu orkiestr i chórów pod batutą Mariana Chmielewskiego, pielgrzymi mieli okazję usłyszeć kilkanaście utworów muzycznych t.j. "Romanza", "Mazurek 3 Maja", "Rota", "Barka", "Gaude Mater Polonia", "Subito,Santo", "Apel Jasnogórski", "O Boże mój", "Modlitwa o pokój", "Laudate Dominum", "Budujemy Kościół Boży", "Abba Ojcze", "Highland Cathedral". Z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora Stanisława Moniuszki, który swoje życie i twórczość poświęcił krzewieniu polskiej muzyki, wykonano utwór "Prząśniczka" –napisany przez Moniuszkę, w opracowaniu Grzegorza Duchnowskiego.

Na koniec spotkania kustosz Sanktuarium ks. Janusz Kumala MIC dziękując za ucztę muzyczną powiedział: “Bazylika chce słuchać waszego grania i śpiewu- to śpiewanie jest przygotowaniem do nieba”. Po koncercie orkiestry z Niebylca i Rakszawy zagrały utwory muzyczne, do których zatańczyły Mażoretki. Widownia nie oszczędzała braw, prosząc o bis. W drugim dniu pielgrzymki współuczestniczyliśmy w oprawie Mszy św. orkiestra uświetniała stronę muzyczną, koleżanki: Alicja Kłonicka zaśpiewała psalm, a Wiktoria Dudzińska przeczytała II czytanie. Po Mszy św. tradycyjnie przed bazyliką zespoły wspólnie wystąpiły, wzbudzając zainteresowanie pielgrzymów. Te dwa dni pobytu w Licheniu umocniły nas w przekonaniu kim jesteśmy jako jednostka i jako wspólnota. Twórczy wkład artystyczny, emocje oraz niezapomniane przeżycia artystyczne związane z pielgrzymką na długo pozostaną w pamięci nas wszystkich. Nadal bardzo chętnie będziemy się włączać w upiększanie muzycznej oprawy Zlotu w Hołdzie Św. Janowi Pawłowi II. Z głębi serca dziękuję wszystkim za uczestnictwo w tym wydarzeniu. Dziękuję za poświęcony czas muzykom w opracowaniu repertuaru muzycznego Mszy.św. i koncertu, jak również mażoretkom za wiele godzin prób w przygotowaniu układów tanecznych. Swoją działalnością orkiestra i mażoretki są wspaniałymi ambasadorami naszej kultury regionalnej. Poszerzają swoje horyzonty poprzez otwarcie na współpracę w działaniach organizacji. Przyczyniają się do wkładu w dzieło utrwalania tożsamości kulturowej. Swoją postawą zespoły godnie reprezentowały Gminny
Ośrodek Kultury, gminę Niebylec, jak również powiat strzyżowski.

A. Cynar

 

 • DSC07801

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 04-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na :    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Siberian Wellness, Poland

Niebylec, dnia 27-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Koncert charytatywny - gramy dla Bernadki.    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert charytatywny - gramy dla Bernadki

Niebylec, dnia 27-11-2019 XVI Niebyleckie Impresje Jazzowe 20 LAT SLAVIA DIXIELAND BAND Z GOK NIEBYLEC Muzyki na żywo najlepiej słucha się w plenerze, podczas letniego…

Oglądaj cały artykuł
XVI Niebyleckice Impresje Jazowe

Niebylec, dnia 18-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Niebyleckie Impresje Jazzowe    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Niebyleckie Impresje Jazzowe

Niebylec, dnia 18-11-2019 Konkurs LITERATURA I DZIECI - W ŚWIECIE WYOBRAŹNI   Dnia 14 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbyły się…

Oglądaj cały artykuł
Konkurs LITERATURA I DZIECI

Niebylec, dnia 04-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na II część inscenizacji "Dziady"    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na II część inscenizacji

Niebylec, dnia 04-11-2019 Irena Duchowska    Pedagog – metodyk fizyki, poetka, działaczka polska urodzona na Wileńszczyźnie w 1955 roku. Po studiach w Wileńskim Instytucie Pedagogicznym…

Oglądaj cały artykuł
 Irena Duchowska

Niebylec, dnia 04-11-2019 XXVI FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ Dnia 24 października 2019 r. po raz XXVI odbył się Festiwal Piosenki Różnej, który od wielu lat cieszy…

Oglądaj cały artykuł
XXVI FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ

Niebylec, dnia 12-10-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Spotkanie Autorskie Ireny Duchowskiej

Niebylec, dnia 02-10-2019 POŻEGNANIE LATA W BLIZIANCE.   W Bliziance, w przeddzień astronomicznej jesieni, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zorganizował POŻEGNANIE LATA. 22 września bowiem…

Oglądaj cały artykuł
Pożegnanie Lata 2019 r.

GOK Niebylec tel 17 277 30 30