Odwiedza nas 900 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 21-06-2019

Niebyleckie mażoretki laureatkami I miejsca
Jubileuszowej XX Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych - Tyczyn 2019

mazoretki 2019 m

 

W niedzielne popołudnie 9 czerwca br. w ramach obchodów Dni Tyczyna, odbyła się XX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie.

Patronat wydarzenia objęli: Starosta Rzeszowski i Burmistrz Tyczyna. Impreza rozpoczęła się przemarszem wszystkich orkiestr dętych i grup mażoretkowych biorących udział w paradzie. W imprezie uczestniczyły Mażoretki z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu- grupa średnia i starsza. Korowód z tyczyńskiego rynku do parku Pałacu Wodzickich, prowadziły niebyleckie mażoretki wspólnie z zaprzyjaźnioną orkiestrą dętą "Zgoda" z Rakszawy Oficjalnego otwarcia Jubileuszowej XX Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych dokonał Burmistrz Tyczyna Janusz Skotnicki. Na tę specjalną okazję muzycy przygotowali i wspólnie zagrali utwór "Czterdzieści lat minęło"- arr. Bartka Szułakiewicza, muz. Jerzy Matuszkiewicz. Razem z orkiestrami zaśpiewała solistka zmieniając słowa tekstu z 40 na 20 lat minęło. 

Parada Orkiestr Dętych miała charakter konkursu. Powołane przez organizatorów jury w składzie; ks. dr Marian Czenczek, Józef Nawojski, prof. Beata Adamczyk, Zofia Matys, po wysłuchaniu wszystkich orkiestr, dokonała oceny wg. następujących kryteriów: doboru repertuaru, czystość brzmienia orkiestry, interpretacje wykonanych utworów muzycznych. Zespoły mażoretkowe oceniane były pod względem techniki wykonania układu, pracy z rekwizytem, jak również komisja zwracała uwagę na ogólny wyraz artystyczny. Po obradach jury ogłosiło wyniki. Wśród laureatów w kategorii zespoły mażoretkowe, na podium I miejsca stanęły obydwie grupy Mażoretek z GOK w Niebylcu. Zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy. Tradycyjnie na zakończenie Jubileuszowej Parady wszystkie orkiestry wspólnie zagrały utwór muzyczny - "Orkiestry dęte" w opr. Juliana Kwiatkowskiego.

Gratuluję swoim podopiecznym wytańczonej nagrody. Bardzo się cieszę, że czas spędzony na próbach, później owocuje i zostaje zauważony i doceniony przez jury, jak również widzów. Poprzez uczestnictwo w spotkaniach, młodzież integrując się nawiązuje nowe relacje społeczne. Zespół odgrywa istotną rolę jako ozdoba różnych działań kulturalnych. Nie ma wątpliwości, że mażoretki współtworzą i upowszechniają amatorski ruch artystyczny.

Dziękuję za udział w tym wydarzeniu, życząc dalszych sukcesów na niwie artystycznej.


A.Cynar

  

 

 • DSC08458

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 16-09-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza do udziału w Gminnej Lidze Piłki Siatkowej    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie do udziału w Gminnej Lidze Piłki Siatkowej

Niebylec, dnia 13-09-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  Szkoła Podstawowa, Sołectwo, KGW, OSP w Bliziance zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Pożegnanie Lata 2019

Niebylec, dnia 11-09-2019 DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W NIEBYLCU 2019   Gmina Niebylec była w tym roku gospodarzem powiatowo-gminnych dożynek. To wyjątkowe święto zgromadziło mieszkańców powiatu strzyżowskiego,…

Oglądaj cały artykuł
DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W NIEBYLCU

Niebylec, dnia 13-09-2019 ZAPOMNIANE TECHNIKI OBRÓBKI DREWNA   Tradycyjne dożynki to nie tylko święto rolnictwa i rolników, ale także okazja do kultywowania tradycji i przypominania…

Oglądaj cały artykuł
ZAPOMNIANE TECHNIKI OBRÓBKI DREWNA

Niebylec, dnia 11-09-2019 INFORMACJA !!!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na zajęcia Zespołu Mażoretek, chętne dzieci w wieku 7 i 9 lat. Pierwsze…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA 3

Niebylec, dnia 06-09-2019 INFORMACJA !!! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na zajęcia taneczne, chętne dzieci w wieku 5 i 6 lat. Pierwsze spotkanie -…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA ZAPROSZENIE

Niebylec, dnia 30-08-2019 INFORMACJA !!! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza chętne dzieci i młodzież do zespołów tanecznych: PROMYCZKI I MAŻORETKI. Pierwsze spotkanie Promyczków -…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA GOK

Niebylec, dnia 14-08-2019 Zaproszenie! Starostwo Powiatowe  Wójt Gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Dożynki Powiatowo-Gminne.

Niebylec, dnia 06-08-2019 Jarmark Niebylecki.     Dnia dniu 21 lipca 2019 r. w Niebylcu na boisku sportowym, odbyła się piąta już edycja jarmarku niebyleckiego.…

Oglądaj cały artykuł
V Jarmark Niebylecki

Niebylec, dnia 02-08-2019 Zaproszenie!   Spływ Kajakowy Mieszkańców Powiatu Strzyżowskiego    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Spływ Kajakowy Mieszkańców Powiatu Strzyżowskiego

GOK Niebylec tel 17 277 30 30