Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 18-07-2019

NAGRODY ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

 

nagr zarzadu m

 

28 czerwca br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła udział w uroczystej gali rozdania nagród Zarządu Województwa Podkarpackiego, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wśród gości honorowych gali znaleźli się parlamentarzyści, poseł na Sejm RP Piotr Babinetz – przewodniczący sejmowej komisji kultury a także posłowie Halina Szydełko, Wojciech Buczak i Piotr Uruski, marszałek województwa Władysław Ortyl, członek zarządu Maria Kurowska, przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz oraz wiceprzewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Obecna była również a także Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.Obok nagród przyznanych przez Zarząd Województwa Podkarpackiego, podczas uroczystości wręczono 4 srebrne i brązowe Medale Zasłużony Kulturze – „Gloria Artis” przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 2 dyplomy „Stypendysta Marszałka Województwa Podkarpackiego”. Galę wręczenia nagród ubogacił także muzyczny program artystyczny, po którego zakończeniu miały miejsce rozmowy, wywiady z laureatami realizowane przez dziennikarzy prasy, radia, telewizji.
Zgodnie z Uchwałą Nr 55/1384/19 z dnia 18 czerwca 2019 r. Zarządu Województwa Podkarpackiego– nagrody indywidualne za całokształt działalności otrzymali:
Józef Pałac, Stan Borys, Krystyna Knapek, Antoni Dariusz Dubiel, Narcyz Piórecki, Wiesław Zieliński, Czesława Kus, Adam Głaczyński.
– nagrody indywidualne za szczególne osiągnięcia otrzymali:
Bartosz Gałązka, Anna Guz, Zbigniew Jerzy Skrzypczak, Felicja Jałosińska.
– nagrody zbiorowe za całokształt działalności otrzymali:
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich –Oddział w Jarosławiu, Slavia Dixieland Jazz Band z Niebylca, Chór Nauczycielski „Akord” Samorządowego Centrum Kultury i Związku Nauczycielstwa Polskiego w Mielcu, Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego „Pasja” ze Stalowej Woli, Zespół Pieśni i Tańca „Ostrowiacy” z Ostrowa.
- nagrody zbiorowe za szczególne osiągnięcia otrzymali:
Kapela „Tońko” z Dynowa, Kapela Ludowa z Gniewczyny Łańcuckiej, Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny”, Politechniki Rzeszowskiej, Zespół Taneczny „Gracja” z Łańcuta, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej
w Husowie, Miejska Orkiestra Dęta z Dębicy.


Na podst. str. Internet UM w Rzeszowie


A.Cynar

  

 

 • dsc08827_573

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 12-10-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Spotkanie Autorskie Ireny Duchowskiej

Niebylec, dnia 02-10-2019 POŻEGNANIE LATA W BLIZIANCE.   W Bliziance, w przeddzień astronomicznej jesieni, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zorganizował POŻEGNANIE LATA. 22 września bowiem…

Oglądaj cały artykuł
Pożegnanie Lata 2019 r.

Niebylec, dnia 16-09-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza do udziału w Gminnej Lidze Piłki Siatkowej    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie do udziału w Gminnej Lidze Piłki Siatkowej

Niebylec, dnia 13-09-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  Szkoła Podstawowa, Sołectwo, KGW, OSP w Bliziance zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Pożegnanie Lata 2019

Niebylec, dnia 11-09-2019 DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W NIEBYLCU 2019   Gmina Niebylec była w tym roku gospodarzem powiatowo-gminnych dożynek. To wyjątkowe święto zgromadziło mieszkańców powiatu strzyżowskiego,…

Oglądaj cały artykuł
DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W NIEBYLCU

Niebylec, dnia 13-09-2019 ZAPOMNIANE TECHNIKI OBRÓBKI DREWNA   Tradycyjne dożynki to nie tylko święto rolnictwa i rolników, ale także okazja do kultywowania tradycji i przypominania…

Oglądaj cały artykuł
ZAPOMNIANE TECHNIKI OBRÓBKI DREWNA

Niebylec, dnia 11-09-2019 INFORMACJA !!!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na zajęcia Zespołu Mażoretek, chętne dzieci w wieku 7 i 9 lat. Pierwsze…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA 3

Niebylec, dnia 06-09-2019 INFORMACJA !!! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na zajęcia taneczne, chętne dzieci w wieku 5 i 6 lat. Pierwsze spotkanie -…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA ZAPROSZENIE

Niebylec, dnia 30-08-2019 INFORMACJA !!! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza chętne dzieci i młodzież do zespołów tanecznych: PROMYCZKI I MAŻORETKI. Pierwsze spotkanie Promyczków -…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA GOK

Niebylec, dnia 14-08-2019 Zaproszenie! Starostwo Powiatowe  Wójt Gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Dożynki Powiatowo-Gminne.

GOK Niebylec tel 17 277 30 30