Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 02-10-2019

POŻEGNANIE LATA W BLIZIANCE.

 

pl blizianka m

W Bliziance, w przeddzień astronomicznej jesieni, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zorganizował POŻEGNANIE LATA. 22 września bowiem zakończyła się jedna z najgorętszych pór roku. W tym dniu pogoda dopisała i wszyscy zebrani mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji. Pierwszym punktem tego niedzielnego popołudnia był spacer ścieżkami Blizianki. Uczestnicy w liczbie 26 osób wyruszyli w trasę biegnącą poprzez wieś. W tej grupie osób najstarszą okazała się pani Ania w wieku 79 lat, a najmłodszym Szymon mający 3 lata.

Wszyscy szczęśliwie i z zadowoleniem wrócili z drogi i ugoszczeni zostali przez panie z Koła Gospodyń ciepłym posiłkiem.
O godzinie 15 rozpoczęła się główna impreza na placu sportowym obok Szkoły Podstawowej w Bliziance. Wśród przybyłych gości znaleźli się: Zbigniew Korab– wójt gminy, Krzysztof Koza – zastępca wójta z małżonką Andżeliką, Witold Koza – przewodniczący Rady Gminy, Marta Utnicka – przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu powiatu strzyżowskiego, Iwona Aleksandra Matysik – redaktor naczelny telewizji internetowej itv południe, Małgorzata Lenart – dyrektor Szkoły Podstawowej w Bliziance, Jarzy Bator – wiceprezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, Małgorzata Wyżykowska – radna Gminy Niebylec, Antoni Szostak – sołtys wsi, Jolanta Szostak – przewodnicząca Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich, Jerzy Pięciak – prezes OSP w Blizince. Po krótkim wystąpieniu wójta gminy rozpoczęła się dalsza część imprezy, którą poprowadziła Renata Kozdraś.
Artystycznym występem rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej. Przywitali zebranych układem tanecznym do znanego przeboju zespołu Piersi – Bałkanica. Potem młodsi ich koledzy i koleżanki pożegnali lato w wierszach: „Koniec lata”, który wyrecytowała Oliwia Kocur, „Lato” zaprezentował Bartosz Ciemiecki, a „Lato nie odchodź” Magdalena Kordecka, na koniec wszyscy wykonali piosenkę pt. „ Niteczka do niteczki”. Ostatnim punktem występu młodzieży szkolnej był układ taneczny do utworu Chocolate. Podziękowania przekazano paniom: Agnieszce Porys, Marii Jakóbskiej, Alicji Smeli, które przygotowały tę część prezentacji.
W następnej części programu swoje układy taneczne zaprezentowały zespoły Promyczki i Mażoretki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury pod kierunkiem Agnieszki Cynar. Zespół Promyczki zatańczył układy choreograficzne zatytułowane: Na góralską Nutę i Trojak oraz Kowbojskie rodeo i Niesforne skakanki . Mażoretki zobaczyliśmy w układach; Wyzwanie, Taneczny klucz, Szalony czas.
W popisie artystycznym mogliśmy podziwiać umiejętności małych akordeonistów; Łukasza Pięciaka, Szymona Koraba
i Michała Walusa, nad którymi czuwał Janusz Rak.
W trakcie imprezy dzieci i młodzież mogła skorzystać z gier i zabaw integracyjno – sportowych prowadzonych przez animatorów z B3Team. Tutaj można było pofikać w dmuchanych kulach, wziąć udział w wyścigach w zwariowanych okularach, rzucać podkową, strzelać z łuku. W proponowanych rozgrywkach uczestnikom wręczano nagrody ufundowane przez organizatora imprezy i radną Niebylca i Blizianki. Chętni mogli też wziąć udział w propozycjach nowoczesnej szkoły językowej EASY DEUTSCH. Obecne na imprezie dwie lektorki zapraszały do konkursu sportowo – językowego, w którym można było zdobyć nagrody. W trakcie programu odbył się także pokaz sztuki karate Kyokushin pod okiem trenera Miłosza Kopycińskiego, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Chłopcy i dziewczęta zrzeszone w tej formacji zaprezentowały elementy sztuki, które poprawiają sprawność fizyczną, zmuszają do koncentracji i wyrabiają pewność siebie. Uczą determinacji i osiągania wyznaczonych celów, szacunku do innych, koleżeństwa, przyjaźni, uczynności. Wszyscy młodzi artyści po swoich występach otrzymywali z rąk wójtów Zbigniewa Koraba i Krzysztofa Kozy, a potem także przewodniczącego Rady Gminy Witolda Kozy słodkości ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i radną Małgorzatę Wyżykowską. Najmłodsi także licznie korzystali ze zjeżdżalni, popcornu czy waty cukrowej.
Po prezentacjach dziecięcych muzyczny występ rozpoczęło Trio Galicyjskie pod kierunkiem Wiktora Bochenka, w składzie: Adam Gołda, Adam Fus, Wiktor Bochenek oraz Serwacy Stanisławczyk. Ten krótki koncert wprowadził słuchaczy w melancholijny nastrój.
Pod koniec imprezy usłyszeliśmy przyśpiewki i biesiadne piosenki w wykonaniu Alebabek. Z tego występu zadowoleni byli z pewnością nieco starsi uczestnicy, którzy włączyli się do wspólnego śpiewu.
Pożegnaniu lata towarzyszył konkurs kulinarny na Najsmaczniejsze pieczywo z nadzieniem, do którego przystąpiło dziewięć Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Niebylec. Tematem konkursu było przygotowanie pieczywa na bazie wybranego rodzaju ciasta (drożdżowego, biszkoptowego, kruchego itp.), którego uzupełnieniem miało być nadzienie na słodko, typu owocowego, budyniowego, serowego albo innego dowolnego według zamiaru autora.
Komisja powołana przez organizatora w osobach: Marta Utnicka, Iwona Aleksandra Matysik i Małgorzata Lenart miała przyjemność posmakować przygotowanych wyrobów w formie: bułeczek, rogalików, babeczek i różnego rodzaju ciastek. Po ocenie konsystencji ciasta, walorów smakowych i zapachowych, oryginalności nadzienia i estetyki podania Komisja przyznała: I Nagrodę dla KGW Gwoźnicy Dolnej za bułeczki z ciasta francuskiego z nadzieniem owocowo – serowym. II Nagrodę dla KGW Konieczkowa za rogale z jagodami, kruszonką i płatkami migdałowymi. III Nagrodę otrzymało KGW w Lutczy za kruche ciastka maślane z różą. Jednocześnie Komisja zaznaczyła, że nie było łatwo wyodrębnić te najsmaczniejsze wyroby, bo wszystkie cieszyły się wyśmienitym smakiem i o wygranej stanowiły małe niuanse. Biorąc to pod uwagę wszyscy uczestnicy konkursu mogli być zadowoleni z efektów swojej pracy i otrzymali również nagrody rzeczowe. Osoby biorące udział w „Pożegnaniu lata” mogły się przekonać na własnym podniebieniu jakie smakołyki produkują lokalne gospodynie, bowiem w czasie imprezy panie częstowały różnorodnymi wypiekami. Po podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród przyszedł czas na potańcówkę przy muzyce proponowanej przez DJ Witka. Mimo dość niskiej temperatury wiele osób dobrze się bawiło do późnych godzin wieczornych.
Organizator dziękuje sołectwu wsi za możliwość organizacji imprezy, gospodyniom z KGW Blizianka za przygotowanie poczęstunku, strażakom za zabezpieczenie wycieczki krajoznawczej i dbałość o bezpieczeństwo podczas trwania imprezy, dyrekcji SP za udostępnienie terenu szkoły, a wszystkim gościom za skorzystanie z zaproszenia i wspólną zabawę.


Renata Kozdraś

 • DSC00003

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 07-01-2020 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Koncert Noworoczny   Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert Noworoczny 2020

Niebylec, dnia 19-12-2019 r. Życzenia świąteczne 2019.     Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Życzenia 2019

Niebylec, dnia 19-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Niebylcu zapraszają na "FERIE ZIMOWE"   Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Ferie zimowe 2019 rok

Niebylec, dnia 19-12-2019 Kiermasz Świąteczny. Po raz kolejny świąteczną atmosferę wprowadził kiermasz rękodzieła artystycznego zorganizowany 13 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Tym razem…

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny 2019 r.

Niebylec, dnia 14-12-2019 Informacja! Od poniedziałku tj. 16 grudnia do nabycia nowy numer Głosu Niebylca Nr 4-2019 w stałych punktach sprzedaży na terenie Gminy Niebylec.…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 11-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Kiermasz Świąteczny   Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Kiermasz Świąteczny 2019

Niebylec, dnia 04-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na :    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Siberian Wellness, Poland

Niebylec, dnia 27-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Koncert charytatywny - gramy dla Bernadki.    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert charytatywny - gramy dla Bernadki

Niebylec, dnia 27-11-2019 XVI Niebyleckie Impresje Jazzowe 20 LAT SLAVIA DIXIELAND BAND Z GOK NIEBYLEC Muzyki na żywo najlepiej słucha się w plenerze, podczas letniego…

Oglądaj cały artykuł
XVI Niebyleckice Impresje Jazowe

Niebylec, dnia 18-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Niebyleckie Impresje Jazzowe    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Niebyleckie Impresje Jazzowe

GOK Niebylec tel 17 277 30 30