Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 18-11-2019

Konkurs LITERATURA I DZIECI - W ŚWIECIE WYOBRAŹNI

 

DSC01195Dnia 14 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbyły się gminne eliminacje konkursu LITERATURA I DZIECI – ph. „ W ŚWIECIE WYOBRAŹNI”, który organizowany jest już od szeregu lat przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych w formie recytacji, piosenki, inscenizacji i prac plastycznych.

Niestety w kategorii inscenizacji nie zgłoszono żadnej prezentacji. Prace plastyczne powędrują od razu do głównego organizatora i nie podlegają innym eliminacjom. Natomiast komisja oceniająca, w składzie: Żaneta Lencewicz - instr. GOK Lubenia, Bogumiła Wojtaszek – prac. GBP w Niebylcu i Janusz Rak – instr. GOK Niebylec, miała przyjemność wysłuchać 26 uczestników, którzy zaprezentowali utwory literackie w formie recytacji i piosenki. Komisja podsumowując swoją pracę postanowiła nagrodzić i wyróżnić, a tym samym zakwalifikować do eliminacji rejonowych następujących uczestników:
W kategorii I klas „0- II”; w kategorii recytacja nagrodę otrzymali Karolina Koczarga z kl. II SP w Połomi i Bartosz Ciemiecki z kl. I SP w Bliziance, w kategorii piosenka nagrodę zdobył duet z oddziału przedszkolnego w Niebylcu: Aniela Opalińska i Zuzanna Rak.
W kategorii II klas III- V, nagrody przyznano ; w kat. recytacja : Amelii Fic z kl. IV SP nr 2 w Lutczy i Oliwii Bogusz z kl. III SP w Konieczkowej. Przyznano również wyróżnienie dla Julii Kołodziej z kl. IV SP w Gwoźnicy Dolnej. W kat. piosenka: nagrodę otrzymał Michał Walus z kl. I z GOK w Niebylcu.
W kategorii III klas VI- VIII w kat. recytacja : nagrodę otrzymały Wiktoria Groszewska z kl. VIII ZS w Lutczy i Kamila Soboń z kl. VIII SP w Bliziance, ponadto Komisja przyznała wyróżnienie dla Kingi Daszykowskiej z kl. VI z SP w Konieczkowej. W kat. piosenka nagrodę otrzymała Łucja Piwowar z kl. VII ZS w Lutczy.
Komisja podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, wręczyła upominki i złożyła gratulacje laureatom. Szczególne podziękowania skierowała do opiekunów i nauczycieli, którzy służyli swoim podopiecznym pomocą w przygotowaniach do konkursu. Dziękujemy Paniom: Edwardzie Domaradzkiej, Zofii Bator, Marii Jakóbskiej, Annie Drozd, Agnieszce Cynar, Annie Daszykowskiej, Monice Mięsowicz, Iwonie Lenart, Irenie Smeli, Urszuli Witek, Joannie Wiklińskiej, Marcie Białas, Dorocie Stanisławczyk, Marcie Leszczak, Zofii Wójcikowskiej, Zofii Niziołek oraz Wojciechowi Stanisławczykowi.

 • DSC01195

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 04-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na :    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Siberian Wellness, Poland

Niebylec, dnia 27-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Koncert charytatywny - gramy dla Bernadki.    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert charytatywny - gramy dla Bernadki

Niebylec, dnia 27-11-2019 XVI Niebyleckie Impresje Jazzowe 20 LAT SLAVIA DIXIELAND BAND Z GOK NIEBYLEC Muzyki na żywo najlepiej słucha się w plenerze, podczas letniego…

Oglądaj cały artykuł
XVI Niebyleckice Impresje Jazowe

Niebylec, dnia 18-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Niebyleckie Impresje Jazzowe    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Niebyleckie Impresje Jazzowe

Niebylec, dnia 18-11-2019 Konkurs LITERATURA I DZIECI - W ŚWIECIE WYOBRAŹNI   Dnia 14 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbyły się…

Oglądaj cały artykuł
Konkurs LITERATURA I DZIECI

Niebylec, dnia 04-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na II część inscenizacji "Dziady"    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na II część inscenizacji

Niebylec, dnia 04-11-2019 Irena Duchowska    Pedagog – metodyk fizyki, poetka, działaczka polska urodzona na Wileńszczyźnie w 1955 roku. Po studiach w Wileńskim Instytucie Pedagogicznym…

Oglądaj cały artykuł
 Irena Duchowska

Niebylec, dnia 04-11-2019 XXVI FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ Dnia 24 października 2019 r. po raz XXVI odbył się Festiwal Piosenki Różnej, który od wielu lat cieszy…

Oglądaj cały artykuł
XXVI FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ

Niebylec, dnia 12-10-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Spotkanie Autorskie Ireny Duchowskiej

Niebylec, dnia 02-10-2019 POŻEGNANIE LATA W BLIZIANCE.   W Bliziance, w przeddzień astronomicznej jesieni, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zorganizował POŻEGNANIE LATA. 22 września bowiem…

Oglądaj cały artykuł
Pożegnanie Lata 2019 r.

GOK Niebylec tel 17 277 30 30