Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

ROK 2012

XIX NIEBYLECKIE IMPRESJE JAZZOWE

Któż z nas nie zna jazzu. Niemal wszyscy choć raz zetknęli się z tym gatunkiem muzyki, który powstał w Nowym Orleanie na początku XX wieku w 1910 roku. Jazz wywodzi się z takich rodzajów muzyki, jak folk, ragtime, blues czy nawet marsz. Choć największą popularność jazz święcił w latach 1920 do 1960, to popularny jest do dziś i to w wielu, zaskakujących często odmianach. Cóż takiego jest w jazzie, że przyciąga wiele osób?. W sobotni wieczór 15 grudnia br ta muzyka przyciągnęła właśnie do nas wielu fanów muzyki jazowej a także zespoły, które tą muzykę wykonują.

?Acoustic Trio? to formacja muzyczna działająca przy strzyżowskim domu kulturyw składzie: Grzegorz Drogoń - gitara, Bogdan Zimny- cajun (kahon) i inne instrumenty perkusyjne, Dariusz Szlachta - saksofon, klarnet oraz Beata Oliwa - vocal. Repertuar zespołu stanowią standardy muzyki jazzowej i popowej, utrzymane w klimacie bossanowy, samby i swingu. Usłyszeliśmy Takie utwory jak: ?My Love is your love?, If not now??, ?Jeśli chcesz? i inne. Jazz Band Niebylec, powstał w 1999 r. Muzycy wywodzą się z wcześniejszej grupy big - bandu, który działał w latach 90-tych w GOK - u Niebylec pod kierunkiem Dariusza Szlachty. W swoim repertuarze posiada standardy wywodzące się z klasyki nowoorleańskiej i dixielandowej. W skład zespołu wchodzą muzycy: Wiktor Bochenek- puzon (kierownik zespołu), Janusz Rak - piano, Wojciech Stanisławczyk - gitara basowa, Edward Opaliński-trąbka, Serwacy Stanisławczyk- tarka i śpiew, Jacek Barć- klarnet, Piotr Piwko- perkusja oraz Adam Gołda ?bandżo.

Zespół występował w klubach jazzowych "Combo" w Strzyżowie, "Bohema" w Rzeszowie, ?Alternatywy" w Stalowej Woli, Wieluńskich Spotkaniach Tradycjonalistów Jazzowych, Zaduszkach Jazowych w Kolbuszowej i wielu innych. 12 grudnia 2009 r. w ramach VI Niebyleckich Impresji Jazzowych odbył się Jubileusz 10-lecia zespołu Jazz Band. Old Rzech Jazz Band z Rzeszowa tworzą: Jerzy Dynia ? saksofon sopranowy ? lider, Ryszard Krużel ? banjo, Andrzej ? Warchoł ? gitara basowa, śpiew, Henryk Wądołkowski ? perkusja, śpiew, Sebastian Ziółkowski- puzon orazMariola Niziołek- vocal

Zespół gra standardy jazzowe dawnych mistrzów z początków XX wieku we własnych opracowaniach. Liderem zespołu jest Jerzy Dynia -muzyk. Zespół jest uczestnikiem i laureatemwielu podkarpackich festiwali jazzowych. Ten koncert to była prawdziwa uczta dla ucha. Brzmienie, które poprawia samopoczucie, bez względu na porę dnia i pogodę. Zapraszamy na kolejne imprezy jazzowe.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 14-07-2018 III Wojewódzki Przegląd Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych"FAME" Głogów Małopolski 2018.   9 czerwca 2018 r. w Głogowie Małopolskim po raz trzeci odbył…

Oglądaj cały artykuł
III Wojewódzki Przegląd Zespołów   Mażoretkowych i Cheerleaderkowych

Niebylec, dnia 13-07-2018 XIX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych – Tyczyn 2018.   17 czerwca br. odbyła się kolejna edycja Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych wieńcząca obchody…

Oglądaj cały artykuł
XIX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych – Tyczyn 2018

Niebylec, dnia 23-06-2018 r.   Zaproszenie!  Wójt Gminy Niebylec Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Dni Gminy Niebylec

Niebylec, dnia 19-06-2018 r.   Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Turniej piłki siatkowej

Niebylec, dnia 15-06-2018 Dni Kultury Polskiej na Litwie.   2 i 3 czerwca 2018 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan i Oddziału Związku Polaków na…

Oglądaj cały artykuł
Dni Kultury Polskiej na Litwie

Niebylec, dnia 13-06-2018 r.   Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Spektakl Grupy Spojrzenie

Niebylec, dnia 13-06-2018 r.   Zaproszenie!  Lokalna Grupa Działania C.K. Podkarpacie, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie aktywizujące LGD CK Podkarpacie

Niebylec, dnia 06-06-2018 r.   Zaproszenie! Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Bieg Niepodległościowy

Niebylec, dnia 06-06-2018 r.   Zaproszenie! Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Dni Gminy Niebylec

Niebylec, dnia 05-06-2018 Święto Rodziny w Konieczkowej 2018 r.   W ostatnią niedzielę maja Gminny Ośrodek Kultury ze Stowarzyszeniem Kół Gospodyń Wiejskich w Niebylcu zaproponował…

Oglądaj cały artykuł
Święto Rodziny w Konieczkowej 2018 r.

GOK Niebylec tel 17 277 30 30