Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

ROK 2015

KIERMASZ WIELKANOCNY 2015

 

 

Po raz kolejny sala Gminnego Ośrodka Kultury, organizatora kiermaszu,  wypełniła się eksponatami rękodzielniczymi. Twórcy przygotowując swoje prace niejednokrotnie poświecili sporo czasu i trudu  abyśmy mogli zobaczyć efekty ich pracy. W dniach 12 i 13 marca podczas  Kiermaszu Świątecznego zaprezentowało się  17 wystawców. Swoje stoiska przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Baryczki, Niebylca, Blizianki, Połomi i Jawornika oraz Klub „ Zręczne ręce” z GOK w Niebylcu. Zaproszenie do wzięcia udziału przyjęli też indywidualni twórcy: Ewa Tarańska  z Baryczki, Danuta Bober z Konieczkowej, Elżbieta Wiktor  z Konieczkowej, Andżelika Szarek z Połomi, Jolanta Turoń z Baryczki, Monika Korab z Jawornika, Maria Dobrowolska z Lutczy, Grażyna Wojsa z Lutczy, Józefa Żebro z Konieczkowej, Małgorzata Lubas z Gwoźnicy Górnej, Ewelina Dudek z Połomi. 

 

Prezentowane stoiska wyróżniały się  kolorystyką, różnorodnością elementów, kipiały pomysłowością  i subtelnym wykonaniem. Jak co roku i tym razem można było zauważyć  nowe techniki w wykonawstwie i przetwarzaniu przyjętego materiału. Można było podziwiać małe dzieła sztuki, ich oryginalność niepowtarzalność i staranność wykonania. Każdy z odwiedzających  zachwycał się oglądanymi eksponatami i nie  wychodził z pustymi rękami.  Kiermaszowi towarzyszył, tym razem, konkurs na oryginalny stroik świąteczny zdobiący stół wielkanocny. W Konkursie wzięło udział  12 prac  przygotowanych przez: Grażynę Wojsa, Jolantę Turoń, Małgorzatę Lubas, Marię Dobrowolską  oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Gwoźnicy Górnej, Bliziance, Jaworniku, Konieczkowej, Niebylcu, Baryczce, Połomi i Gwoździance. Komisja w składzie: Jadwiga Skowron - dr DK „Sokół” w Strzyżowie, Joanna Dyjak – Stowarzyszenie  Kobiet Wiejskich w Strzyżowie i  Wiktor Bochenek – dyr. GOK Niebylec, postanowiła nagrodzić  stroiki świąteczne wykonane przez Grażynę Wojsa, Jolantę Turoń i Koło Gospodyń Wiejskich w Połomi. Podsumowanie Kiermaszu odbyło się w pierwszy dzień po ocenie komisji konkursowej i w obecności specjalnych gości : Marii Chuchli, wiceprzewodniczącej Rady Powiatu w Strzyżowie i ks. proboszcza Czesława Goraja.  Nagrody i  pamiątkowe upominki  wręczono wszystkim wystawcom biorącym udział w Kiermaszu i Konkursie. Gminny Ośrodek Kultury jako organizator imprezy dziękuje wystawcom za ich zaangażowanie, zrozumienie i pomoc w  tym przedsięwzięciu. Gratuluje twórcom  umiejętności rękodzielniczych  podziwiając ich wciąż rozwijające się pasje.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 18-04-2018 r. Informacja! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu informuje, że Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej poświęcony błogosławionemu Janowi Pawłowi II, który miał być 27…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 07-04-2018 r.   Zaproszenie! Starostwo Powiatowe  w Strzyżowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych

Niebylec, dnia 28-03-2018 r. Świąteczne Życzenia!  Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Życzenia 2018

Niebylec, dnia 23-03-2018 XIV Gminny Konkurs inscenizacji o zdrowiu.   Zdrowie jest postrzegane przez współczesnego człowieka jako jedna z najbardziej znaczących wartości w jego życiu.…

Oglądaj cały artykuł
XIV Gminny Konkurs inscenizacji o zdrowiu

Niebylec, dnia 22-03-2018 Przedświąteczny Kiermasz.   16 marca 2018 r. sala Koła Emerytów i Rencistów w Niebylcu wypełniła się elementami dekoracyjnymi i symbolizującymi zbliżające się…

Oglądaj cały artykuł
Przedświąteczny Kiermasz

Niebylec, dnia 13-03-2018 Zadbaj o swoją urodę.   Pod takim hasłem odbyło się po raz drugi spotkanie dotyczące pielęgnacji i dbałości o dobrą kondycje kobiecego…

Oglądaj cały artykuł
Zadbaj o swoją urodę.

Niebylec, dnia 22-02-2018 r.   GMINNA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ 2018 - Regulamin    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
GMINNA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ 2018 - Regulamin

Niebylec, dnia 17-02-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Z okazji Dnia Kobiet

Niebylec, dnia 16-02-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza do udziału w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet  2018.    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Piłka siatkowa kobiet 2018

Niebylec, dnia 16-02-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Wesele Połomskie

GOK Niebylec tel 17 277 30 30