Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

ROK 2015

V Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych w Niebylcu

 

V Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych w Niebylcu

 

Trzynaście zespołów działających na terenie powiatu strzyżowskiego zaprezentowało się w dziewiętnastu odsłonach podczas Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Rytm, Muzyka, Taniec". Gościnnie wystąpił duet „Dance battle" ze Studia Ruchu w Strzyżowie oraz Klub Tańca Towarzyskiego „Dżet" Rzeszów - Boguchwała. Organizatorem imprezy zorganizowanej już po raz piąty w hali widowiskowo-sportowej w Niebylcu w dniu 1 lutego 2015 r. był Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu we współpracy z Starostwem Powiatowym w Strzyżowie. Honorowy patronat nad przeglądem objął Starosta Strzyżowski Pan Robert Godek.

Skokiem taniec nasnadniejszy,

A tem jeszcze pochodniejszy,

Kiedy w bęben przybijają,

Samy nogi prawie drgają

- pisał przed laty wielki poeta epoki renesansu, Jan Kochanowski.

I choć od tamtej pory upłynęło już sporo czasu, zmieniły się trendy i rodzaje tańców, jedno pozostało wciąż niezmienne. To miłość człowieka do tańca w każdej postaci. Towarzysząc człowiekowi od zarania dziejów, pozwala on bowiem uzewnętrzniać stan duchowy poprzez rytmiczne ruchy całego ciała do muzyki. I bez względu na to, czy tańczymy jeden z naszych tańców narodowych, czy też wybieramy jeden ze stylów tańca towarzyskiego lub nowoczesnego, niesie on ze sobą pozytywny ładunek emocjonalny, zarówno dla tańczących, jak i oglądających. I taki właśnie zastrzyk dobrej energii podarowały widzom zespoły taneczne, biorące udział w V Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Niebylcu.

Pozostawiając wiele niezapomnianych wrażeń, na scenie w różnych układach choreograficznych i różnorodnych kategoriach tanecznych (taniec ludowy, towarzyski, współczesny, sportowy, marszowy) zaprezentowały się następujące zespoły:

1. „Kolorowe gwiazdki"- „Laleczki" MZS Strzyżów- Krystyna Duplaga,

2. „Puzzle" - „Świąteczny rock" ZS Godowa - Maria Czarnik,

3. Mażoretki gr. starsza - „Let's dance"- GOK Niebylec- Agnieszka Cynar,

4. „Kontrast" - „Im Shine"- Studio Ruchu Strzyżów - Monika Fąfara,

5. „Mali Zaborowiacy" - „Lasowiak"- OK Czudec- Jan Błażejewski,

6. Mażoretki gr. młodsza -„Ogień i woda" - GOK Niebylec- Agnieszka Cynar,

7. „Słoneczne dziewczyny"- Power" - MZS Strzyżów- Krystyna Duplaga,

8. „Back to Black"- „Wiggle, wiggle" - Studio Ruchu Strzyżów - Monika Fąfara,

9. ZPiT „Zaborowiacy" - „Polka suwany"- OK Czudec- Jan Błażejewski,

10. „Promyczki"- „Wirujące iskierki" - GOK Niebylec- Agnieszka Cynar,

11. „Si" - „Du swag" - Studio Ruchu Strzyżów - Monika Fąfara,

12. Grupa taneczna - Wiązanka tańców - ZS Lutcza - Franciszek Stawarz,

13. Mażoretki gr. starsza - „Powiew świąt" - GOK Niebylec- Agnieszka Cynar,

14. „Mali Zaborowiacy" - „Gacok" - OK Czudec - Jan Błażejewski,

15. „Back to Black"- "Cadillac Pimpin" - Studio Ruchu Strzyżów - Monika Fąfara,

16. „Przyjaciele" - "Moje 10 minut" - MZS Strzyżów - Krystyna Duplaga,

17. „Promyczki" - „Mali kowboje" - GOK Niebylec - Agnieszka Cynar,

18. „Puzzle" - „Powiew Orientu" - ZS Godowa - Maria Czarnik,

19. ZPiT „Zaborowiacy" - „Polka bez nogę" - OK Czudec - Jan Błażejewski.

Wszystkie występy były żywo przyjmowane i gorąco oklaskiwane przez zgromadzoną na sali publiczność, w tym: liczną grupę mieszkańców powiatu, rodziców, instruktorów i zaproszonych gości, w tym m.in.: Pana Roberta Godka Starostę Strzyżowskiego, Panią Danutę Lęcznar - Przewodniczącą Rady Gminy Niebylec, Pana Zbigniewa Koraba Wójta Gminy Niebylec, Panią Martę Utnicką - Dyrektora Biblioteki Publicznej w Strzyżowie, Panią Lucynę Janaś - Dyrektora Ośrodka Kultury w Czudcu, Pana insp. Andrzeja Wędrychowicza - Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle oraz gospodynię obiektu, Dyrektora Zespołu Szkół w Niebylcu - Panią Iwonę Flisiak. Atrakcją, zarówno dla młodych artystów, jak i widzów, były z pewnością gościnne występy duetu „Dance battle" w składzie: Wioletta Materna i Paulina Rylukowska ze Studia Ruchu w Strzyżowie oraz Klubu Tańca Towarzyskiego „Dżet" Rzeszów - Boguchwała. Na zakończenie przeglądu wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz jeszcze raz wspólnie zatańczyły Chocolate taniec. W oczekiwaniu na przyszłoroczny przegląd, zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmów z tegorocznej edycji.

Inf.- A. Zielińska. Strzyżowski pl.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 17-07-2018 Dni Gminy Niebylec 2018.   Święto gminy, organizowane rokrocznie przez wójta gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury, rozpoczęło się w piątek 29…

Oglądaj cały artykuł
Dni Gminy Niebylec 2018

Niebylec, dnia 17-07-2018 DNI MIASTA I POWIATU ŁAŃCUCKIEGOŻAKINADA 2018.   Na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie zespół Mażoretki z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu…

Oglądaj cały artykuł
DNI MIASTA I POWIATU ŁAŃCUCKIEGO ŻAKINADA 2018

Niebylec, dnia 14-07-2018 III Wojewódzki Przegląd Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych"FAME" Głogów Małopolski 2018.   9 czerwca 2018 r. w Głogowie Małopolskim po raz trzeci odbył…

Oglądaj cały artykuł
III Wojewódzki Przegląd Zespołów   Mażoretkowych i Cheerleaderkowych

Niebylec, dnia 13-07-2018 XIX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych – Tyczyn 2018.   17 czerwca br. odbyła się kolejna edycja Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych wieńcząca obchody…

Oglądaj cały artykuł
XIX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych – Tyczyn 2018

Niebylec, dnia 23-06-2018 r.   Zaproszenie!  Wójt Gminy Niebylec Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Dni Gminy Niebylec

Niebylec, dnia 19-06-2018 r.   Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Turniej piłki siatkowej

Niebylec, dnia 15-06-2018 Dni Kultury Polskiej na Litwie.   2 i 3 czerwca 2018 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan i Oddziału Związku Polaków na…

Oglądaj cały artykuł
Dni Kultury Polskiej na Litwie

Niebylec, dnia 13-06-2018 r.   Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Spektakl Grupy Spojrzenie

Niebylec, dnia 13-06-2018 r.   Zaproszenie!  Lokalna Grupa Działania C.K. Podkarpacie, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie aktywizujące LGD CK Podkarpacie

Niebylec, dnia 06-06-2018 r.   Zaproszenie! Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Bieg Niepodległościowy

GOK Niebylec tel 17 277 30 30