Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

ROK 2015

V Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych w Niebylcu

 

V Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych w Niebylcu

 

Trzynaście zespołów działających na terenie powiatu strzyżowskiego zaprezentowało się w dziewiętnastu odsłonach podczas Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Rytm, Muzyka, Taniec". Gościnnie wystąpił duet „Dance battle" ze Studia Ruchu w Strzyżowie oraz Klub Tańca Towarzyskiego „Dżet" Rzeszów - Boguchwała. Organizatorem imprezy zorganizowanej już po raz piąty w hali widowiskowo-sportowej w Niebylcu w dniu 1 lutego 2015 r. był Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu we współpracy z Starostwem Powiatowym w Strzyżowie. Honorowy patronat nad przeglądem objął Starosta Strzyżowski Pan Robert Godek.

Skokiem taniec nasnadniejszy,

A tem jeszcze pochodniejszy,

Kiedy w bęben przybijają,

Samy nogi prawie drgają

- pisał przed laty wielki poeta epoki renesansu, Jan Kochanowski.

I choć od tamtej pory upłynęło już sporo czasu, zmieniły się trendy i rodzaje tańców, jedno pozostało wciąż niezmienne. To miłość człowieka do tańca w każdej postaci. Towarzysząc człowiekowi od zarania dziejów, pozwala on bowiem uzewnętrzniać stan duchowy poprzez rytmiczne ruchy całego ciała do muzyki. I bez względu na to, czy tańczymy jeden z naszych tańców narodowych, czy też wybieramy jeden ze stylów tańca towarzyskiego lub nowoczesnego, niesie on ze sobą pozytywny ładunek emocjonalny, zarówno dla tańczących, jak i oglądających. I taki właśnie zastrzyk dobrej energii podarowały widzom zespoły taneczne, biorące udział w V Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Niebylcu.

Pozostawiając wiele niezapomnianych wrażeń, na scenie w różnych układach choreograficznych i różnorodnych kategoriach tanecznych (taniec ludowy, towarzyski, współczesny, sportowy, marszowy) zaprezentowały się następujące zespoły:

1. „Kolorowe gwiazdki"- „Laleczki" MZS Strzyżów- Krystyna Duplaga,

2. „Puzzle" - „Świąteczny rock" ZS Godowa - Maria Czarnik,

3. Mażoretki gr. starsza - „Let's dance"- GOK Niebylec- Agnieszka Cynar,

4. „Kontrast" - „Im Shine"- Studio Ruchu Strzyżów - Monika Fąfara,

5. „Mali Zaborowiacy" - „Lasowiak"- OK Czudec- Jan Błażejewski,

6. Mażoretki gr. młodsza -„Ogień i woda" - GOK Niebylec- Agnieszka Cynar,

7. „Słoneczne dziewczyny"- Power" - MZS Strzyżów- Krystyna Duplaga,

8. „Back to Black"- „Wiggle, wiggle" - Studio Ruchu Strzyżów - Monika Fąfara,

9. ZPiT „Zaborowiacy" - „Polka suwany"- OK Czudec- Jan Błażejewski,

10. „Promyczki"- „Wirujące iskierki" - GOK Niebylec- Agnieszka Cynar,

11. „Si" - „Du swag" - Studio Ruchu Strzyżów - Monika Fąfara,

12. Grupa taneczna - Wiązanka tańców - ZS Lutcza - Franciszek Stawarz,

13. Mażoretki gr. starsza - „Powiew świąt" - GOK Niebylec- Agnieszka Cynar,

14. „Mali Zaborowiacy" - „Gacok" - OK Czudec - Jan Błażejewski,

15. „Back to Black"- "Cadillac Pimpin" - Studio Ruchu Strzyżów - Monika Fąfara,

16. „Przyjaciele" - "Moje 10 minut" - MZS Strzyżów - Krystyna Duplaga,

17. „Promyczki" - „Mali kowboje" - GOK Niebylec - Agnieszka Cynar,

18. „Puzzle" - „Powiew Orientu" - ZS Godowa - Maria Czarnik,

19. ZPiT „Zaborowiacy" - „Polka bez nogę" - OK Czudec - Jan Błażejewski.

Wszystkie występy były żywo przyjmowane i gorąco oklaskiwane przez zgromadzoną na sali publiczność, w tym: liczną grupę mieszkańców powiatu, rodziców, instruktorów i zaproszonych gości, w tym m.in.: Pana Roberta Godka Starostę Strzyżowskiego, Panią Danutę Lęcznar - Przewodniczącą Rady Gminy Niebylec, Pana Zbigniewa Koraba Wójta Gminy Niebylec, Panią Martę Utnicką - Dyrektora Biblioteki Publicznej w Strzyżowie, Panią Lucynę Janaś - Dyrektora Ośrodka Kultury w Czudcu, Pana insp. Andrzeja Wędrychowicza - Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle oraz gospodynię obiektu, Dyrektora Zespołu Szkół w Niebylcu - Panią Iwonę Flisiak. Atrakcją, zarówno dla młodych artystów, jak i widzów, były z pewnością gościnne występy duetu „Dance battle" w składzie: Wioletta Materna i Paulina Rylukowska ze Studia Ruchu w Strzyżowie oraz Klubu Tańca Towarzyskiego „Dżet" Rzeszów - Boguchwała. Na zakończenie przeglądu wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz jeszcze raz wspólnie zatańczyły Chocolate taniec. W oczekiwaniu na przyszłoroczny przegląd, zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmów z tegorocznej edycji.

Inf.- A. Zielińska. Strzyżowski pl.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 18-04-2018 r. Informacja! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu informuje, że Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej poświęcony błogosławionemu Janowi Pawłowi II, który miał być 27…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 07-04-2018 r.   Zaproszenie! Starostwo Powiatowe  w Strzyżowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych

Niebylec, dnia 28-03-2018 r. Świąteczne Życzenia!  Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Życzenia 2018

Niebylec, dnia 23-03-2018 XIV Gminny Konkurs inscenizacji o zdrowiu.   Zdrowie jest postrzegane przez współczesnego człowieka jako jedna z najbardziej znaczących wartości w jego życiu.…

Oglądaj cały artykuł
XIV Gminny Konkurs inscenizacji o zdrowiu

Niebylec, dnia 22-03-2018 Przedświąteczny Kiermasz.   16 marca 2018 r. sala Koła Emerytów i Rencistów w Niebylcu wypełniła się elementami dekoracyjnymi i symbolizującymi zbliżające się…

Oglądaj cały artykuł
Przedświąteczny Kiermasz

Niebylec, dnia 13-03-2018 Zadbaj o swoją urodę.   Pod takim hasłem odbyło się po raz drugi spotkanie dotyczące pielęgnacji i dbałości o dobrą kondycje kobiecego…

Oglądaj cały artykuł
Zadbaj o swoją urodę.

Niebylec, dnia 22-02-2018 r.   GMINNA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ 2018 - Regulamin    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
GMINNA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ 2018 - Regulamin

Niebylec, dnia 17-02-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Z okazji Dnia Kobiet

Niebylec, dnia 16-02-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza do udziału w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet  2018.    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Piłka siatkowa kobiet 2018

Niebylec, dnia 16-02-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Wesele Połomskie

GOK Niebylec tel 17 277 30 30