Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

ROK 2015

Kiermasz w oprawie świątecznej

Kiermasz w oprawie  świątecznej

 

Sala Gminnego Ośrodka Kultury po raz kolejny wypełniła się eksponatami rękodzieła artystycznego.

W przedświątecznej wystawie i kiermaszu wzięło udział 19  wystawców. 11 i 12 grudnia swoje prace  prezentowały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Połomi, Gwoźnicy Górnej, Baryczki, Jawornika, Blizianki, Niebylca oraz członkowie Związku Emerytów i Rencistów, Przedszkole Samorządowe, a także klub „Zręczne ręce” z Niebylca. Na uwagę zasługuje także, eksponowana indywidualnie twórczość rękodzielnicza  pań: Danuty Bober z Konieczkowej, Jolanty Turoń i Ewy Tarańskiej z Baryczki, Małgorzaty Liskowicz, Eweliny Dudek i Andżeliki Szarek z Połomi, Moniki Korab z Jawornika, Małgorzaty Lubas z Gwoźnicy Górnej, Grażyny Wojsy i Zofii Dzikiej z Lutczy. 

  W czasie kiermaszu zwiedzający mieli możliwość  nabycia wiele oryginalnych, niepowtarzalnych i subtelnie wykonanych prac dekoracyjnych o charakterze bożonarodzeniowym,  jak stroiki świąteczne, szopki, kartki z życzeniami czy różnego rodzaju ozdoby choinkowe. Wśród eksponatów znalazły się  również  prace codziennego użytku:  serwety, obrazy haftowane, pudełka zdobione, czy kwiaty wykonane różną techniką.  Podziwiać można było wiele cudnie wyglądających rzeczy, które swoją precyzją wykonania, pomysłem i wykorzystaniem nietypowego materiału twórczego w pełni zasłużyły na miano dzieł sztuki. 

Wystawy świąteczne cieszą się wśród mieszkańców Niebylca i najbliższej okolicy dużą popularnością  i przyjęły się  w kalendarzu wydarzeń kulturalnych, które odbywają się z roku na rok. Organizacja tych przedsięwzięć ma na celu prezentację rodzimych twórców, różnych technik wykonania, a jednocześnie daje możliwość wymiany twórczej, pozwala zapoznać się z warsztatem pracy czy  materiałem twórczym, szczególnie  dla zainteresowanych twórczością rękodzieła. Docenić należy wszystkich autorów prac za poświęcony czas i trud włożony w przygotowanie eksponatów. Jednocześnie należy złożyć uznanie  tym, którzy w dzisiejszych czasach, mimo wielu trudności i przeszkód wciąż rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Tym razem wystawę  i kiermasz połączono  z konkursem na tradycyjny  świąteczny makowiec.  Do konkursu zgłoszono  wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Połomi, Gwoźnicy Górnej, Baryczce, Niebylcu, Jaworniku, Gwoźnicy Dolnej, Bliziance, Konieczkowej oraz Związek Emerytów  i Rencistów z Niebylca. Do  Komisji w składzie: Marta Utnicka – dyr. Biblioteki Publicznej Gminy  i Miasta Strzyżów, Anna Bełch ze Strzyżowskiego Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich , Zofia Misiura z  Fundacji Na Rzecz Rozwoju Kultury Ziemi Strzyżowskiej oraz Wiktor Bochenek, dyr. GOK Niebylec, dołączyli też autorzy wspomnianych wypieków, którzy oceniali swoich konkurentów. Dwunasto osobowa Komisja  miała przyjemność poddać swojej degustacji 9 makowców. Podczas oceny członkowie komisji  zwrócili  uwagę na sposób podania, smak, zapach, użyte składniki i konsystencję ciasta. Po owocnej dyskusji przyznano I miejsce dla makowca z Gwoźnicy Górnej, dwa II miejsca dla Konieczkowej i Związku Emerytów i Rencistów z Niebylca, a dwa III miejsca dla Niebylca i Blizianki. Dodać należy, że udział w tym konkursie był dobrowolny,  po wcześniejszym zgłoszeniu u organizatora. Na zakończenie wystawy  zaproszeni goście; wójt gminy – Zbigniew Korab,  sekretarz urzędu gminy – Antoni  Chuchla oraz ks. Czesław Goraj – proboszcz parafii  w Niebylcu,  wręczyli pamiątkowe dyplomy i upominki  wszystkim autorom ekspozycji. Życzyć można tylko, aby większa ilość osób zechciała odwiedzić to miejsce, choćby dla niepowtarzalnego przeżycia. Gminny Ośrodek Kultury dziękuje za zainteresowanie i udział w kiermaszu wszystkim wystawcom, a autorom makowców za udział w konkursie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 17-07-2018 Dni Gminy Niebylec 2018.   Święto gminy, organizowane rokrocznie przez wójta gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury, rozpoczęło się w piątek 29…

Oglądaj cały artykuł
Dni Gminy Niebylec 2018

Niebylec, dnia 17-07-2018 DNI MIASTA I POWIATU ŁAŃCUCKIEGOŻAKINADA 2018.   Na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie zespół Mażoretki z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu…

Oglądaj cały artykuł
DNI MIASTA I POWIATU ŁAŃCUCKIEGO ŻAKINADA 2018

Niebylec, dnia 14-07-2018 III Wojewódzki Przegląd Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych"FAME" Głogów Małopolski 2018.   9 czerwca 2018 r. w Głogowie Małopolskim po raz trzeci odbył…

Oglądaj cały artykuł
III Wojewódzki Przegląd Zespołów   Mażoretkowych i Cheerleaderkowych

Niebylec, dnia 13-07-2018 XIX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych – Tyczyn 2018.   17 czerwca br. odbyła się kolejna edycja Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych wieńcząca obchody…

Oglądaj cały artykuł
XIX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych – Tyczyn 2018

Niebylec, dnia 23-06-2018 r.   Zaproszenie!  Wójt Gminy Niebylec Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Dni Gminy Niebylec

Niebylec, dnia 19-06-2018 r.   Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Turniej piłki siatkowej

Niebylec, dnia 15-06-2018 Dni Kultury Polskiej na Litwie.   2 i 3 czerwca 2018 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan i Oddziału Związku Polaków na…

Oglądaj cały artykuł
Dni Kultury Polskiej na Litwie

Niebylec, dnia 13-06-2018 r.   Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Spektakl Grupy Spojrzenie

Niebylec, dnia 13-06-2018 r.   Zaproszenie!  Lokalna Grupa Działania C.K. Podkarpacie, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie aktywizujące LGD CK Podkarpacie

Niebylec, dnia 06-06-2018 r.   Zaproszenie! Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Bieg Niepodległościowy

GOK Niebylec tel 17 277 30 30