Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Zespoły

Malina

malina

 

Zespół  Malina z Połomi, folklorystyczna wokalna grupa kobieca został założony w 1987r. przez Marię Betleję i był przez nią prowadzony do lutego 1994 r. Oprócz śpiewu grupa, po wprowadzeniu do swojego składu również mężczyzn, zajmowała się tworzeniem widowisk obrzędowych brała udział w IV Wojewódzkim Przeglądzie Kabaretów Amatorskich w Lutczy w 1991 r.

 

Po tym okresie zespołem opiekuje się Bronisława Fijałkowska. Zespół wykonuje tradycyjne pieśni i przyśpiewki ludowe z pogórza strzyżowsko- dynowskiego, na stałe współpracuje z kapelą Jany występując m. in. w widowiskach obrzędowych tj. Swaty, Chłopskie żale, Skubanie pierza, w programach kabaretowych, wieczorach kolęd, jarmarkach folklorystycznych, dożynkach itp. Swoimi występami ubarwia nie tylko miejscowe uroczystości ale również reprezentuje nasz region poza województwem. O repertuar i szatę muzyczną dba Wiktor Bochenek dyrektor GOK w Niebylcu.

Zespół śpiewaczy Malina z Połomi w roku 1998 wziął udział w III przeglądzie Zespołów Śpiewaczych Województwa Rzeszowskiego w Tyczynie. Zespół wystąpił w składzie ośmiu osób i zaśpiewał nieznane piosenki i ballady ludowe. W czasie jej trwania wręczono Bronisławie Fijałkowskiej członkini zespołu Malina odznakę Zasłużony Działacz Kultury.

Za całokształt działalności zespół otrzymał w 2006 r. nagrodę Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodę Starosty Strzyżowskiego.

Obecny skład zespołu:

Helena Stanisławczyk

Bronisława Fijałkowska

Irena Dzindzio

Maria Bosek

Helena Bobowska

Krystyna Mucha

28.06. 2011r. Zespół Malina odbiera nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w WDK w Rzeszowie.

Końcem 2011r. grupa śpiewacza podjęła decyzję o rozwiązaniu zespołu i tak też się stało.

Skład zespołu w latach 1987 -1994 pod kierunkiem Marii Betleja:

Maria Bosek, Teresa Bosek, Irena Dzindzio, Zofia Haligowska, Katarzyna Kawa, Edward Kawa, Maria Lubas, Helena Pyra, Władysława Urban, Barbara Urban, Maria Pietrucha, Maria Szpond, Ludwik Bosek, Jan Parys, Daniel Pudełko, Małgorzata Krok, Zbigniew Lubas, Helena Stanisławczyk, Helena Parys, Jan Mac, Marian Betleja, Lesław Iskrzycki, Darek Machowski, Anna Betleja, Paweł Sikora.

W latach 1986 - 1991 działał inny zespół Połomia - Pogorzała

pod kierunkiem Emilii Krupskiej w składzie:

Katarzyna Zabrzyska, Anna Parys, Zofia Nowak, Maria Wróbel, Stanisława Krzysztoń, Cecylia Czekaj.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 19-04-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na spotkanie autorskie z Edytą Pietrasz    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie z Edytą Pietrasz

Niebylec, dnia 18-04-2018 r. Informacja! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu informuje, że Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej poświęcony błogosławionemu Janowi Pawłowi II, który miał być 27…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 07-04-2018 r.   Zaproszenie! Starostwo Powiatowe  w Strzyżowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych

Niebylec, dnia 28-03-2018 r. Świąteczne Życzenia!  Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Życzenia 2018

Niebylec, dnia 23-03-2018 XIV Gminny Konkurs inscenizacji o zdrowiu.   Zdrowie jest postrzegane przez współczesnego człowieka jako jedna z najbardziej znaczących wartości w jego życiu.…

Oglądaj cały artykuł
XIV Gminny Konkurs inscenizacji o zdrowiu

Niebylec, dnia 22-03-2018 Przedświąteczny Kiermasz.   16 marca 2018 r. sala Koła Emerytów i Rencistów w Niebylcu wypełniła się elementami dekoracyjnymi i symbolizującymi zbliżające się…

Oglądaj cały artykuł
Przedświąteczny Kiermasz

Niebylec, dnia 13-03-2018 Zadbaj o swoją urodę.   Pod takim hasłem odbyło się po raz drugi spotkanie dotyczące pielęgnacji i dbałości o dobrą kondycje kobiecego…

Oglądaj cały artykuł
Zadbaj o swoją urodę.

Niebylec, dnia 22-02-2018 r.   GMINNA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ 2018 - Regulamin    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
GMINNA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ 2018 - Regulamin

Niebylec, dnia 17-02-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Z okazji Dnia Kobiet

Niebylec, dnia 16-02-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza do udziału w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet  2018.    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Piłka siatkowa kobiet 2018

GOK Niebylec tel 17 277 30 30