Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

Zespoły

Malina

malina

 

Zespół  Malina z Połomi, folklorystyczna wokalna grupa kobieca został założony w 1987r. przez Marię Betleję i był przez nią prowadzony do lutego 1994 r. Oprócz śpiewu grupa, po wprowadzeniu do swojego składu również mężczyzn, zajmowała się tworzeniem widowisk obrzędowych brała udział w IV Wojewódzkim Przeglądzie Kabaretów Amatorskich w Lutczy w 1991 r.

 

Po tym okresie zespołem opiekuje się Bronisława Fijałkowska. Zespół wykonuje tradycyjne pieśni i przyśpiewki ludowe z pogórza strzyżowsko- dynowskiego, na stałe współpracuje z kapelą Jany występując m. in. w widowiskach obrzędowych tj. Swaty, Chłopskie żale, Skubanie pierza, w programach kabaretowych, wieczorach kolęd, jarmarkach folklorystycznych, dożynkach itp. Swoimi występami ubarwia nie tylko miejscowe uroczystości ale również reprezentuje nasz region poza województwem. O repertuar i szatę muzyczną dba Wiktor Bochenek dyrektor GOK w Niebylcu.

Zespół śpiewaczy Malina z Połomi w roku 1998 wziął udział w III przeglądzie Zespołów Śpiewaczych Województwa Rzeszowskiego w Tyczynie. Zespół wystąpił w składzie ośmiu osób i zaśpiewał nieznane piosenki i ballady ludowe. W czasie jej trwania wręczono Bronisławie Fijałkowskiej członkini zespołu Malina odznakę Zasłużony Działacz Kultury.

Za całokształt działalności zespół otrzymał w 2006 r. nagrodę Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodę Starosty Strzyżowskiego.

Obecny skład zespołu:

Helena Stanisławczyk

Bronisława Fijałkowska

Irena Dzindzio

Maria Bosek

Helena Bobowska

Krystyna Mucha

28.06. 2011r. Zespół Malina odbiera nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w WDK w Rzeszowie.

Końcem 2011r. grupa śpiewacza podjęła decyzję o rozwiązaniu zespołu i tak też się stało.

Skład zespołu w latach 1987 -1994 pod kierunkiem Marii Betleja:

Maria Bosek, Teresa Bosek, Irena Dzindzio, Zofia Haligowska, Katarzyna Kawa, Edward Kawa, Maria Lubas, Helena Pyra, Władysława Urban, Barbara Urban, Maria Pietrucha, Maria Szpond, Ludwik Bosek, Jan Parys, Daniel Pudełko, Małgorzata Krok, Zbigniew Lubas, Helena Stanisławczyk, Helena Parys, Jan Mac, Marian Betleja, Lesław Iskrzycki, Darek Machowski, Anna Betleja, Paweł Sikora.

W latach 1986 - 1991 działał inny zespół Połomia - Pogorzała

pod kierunkiem Emilii Krupskiej w składzie:

Katarzyna Zabrzyska, Anna Parys, Zofia Nowak, Maria Wróbel, Stanisława Krzysztoń, Cecylia Czekaj.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 17-07-2018 Dni Gminy Niebylec 2018.   Święto gminy, organizowane rokrocznie przez wójta gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury, rozpoczęło się w piątek 29…

Oglądaj cały artykuł
Dni Gminy Niebylec 2018

Niebylec, dnia 17-07-2018 DNI MIASTA I POWIATU ŁAŃCUCKIEGOŻAKINADA 2018.   Na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie zespół Mażoretki z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu…

Oglądaj cały artykuł
DNI MIASTA I POWIATU ŁAŃCUCKIEGO ŻAKINADA 2018

Niebylec, dnia 14-07-2018 III Wojewódzki Przegląd Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych"FAME" Głogów Małopolski 2018.   9 czerwca 2018 r. w Głogowie Małopolskim po raz trzeci odbył…

Oglądaj cały artykuł
III Wojewódzki Przegląd Zespołów   Mażoretkowych i Cheerleaderkowych

Niebylec, dnia 13-07-2018 XIX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych – Tyczyn 2018.   17 czerwca br. odbyła się kolejna edycja Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych wieńcząca obchody…

Oglądaj cały artykuł
XIX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych – Tyczyn 2018

Niebylec, dnia 23-06-2018 r.   Zaproszenie!  Wójt Gminy Niebylec Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Dni Gminy Niebylec

Niebylec, dnia 19-06-2018 r.   Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Turniej piłki siatkowej

Niebylec, dnia 15-06-2018 Dni Kultury Polskiej na Litwie.   2 i 3 czerwca 2018 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan i Oddziału Związku Polaków na…

Oglądaj cały artykuł
Dni Kultury Polskiej na Litwie

Niebylec, dnia 13-06-2018 r.   Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Spektakl Grupy Spojrzenie

Niebylec, dnia 13-06-2018 r.   Zaproszenie!  Lokalna Grupa Działania C.K. Podkarpacie, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie aktywizujące LGD CK Podkarpacie

Niebylec, dnia 06-06-2018 r.   Zaproszenie! Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Bieg Niepodległościowy

GOK Niebylec tel 17 277 30 30