Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Zespoły

Malina

malina

 

Zespół  Malina z Połomi, folklorystyczna wokalna grupa kobieca został założony w 1987r. przez Marię Betleję i był przez nią prowadzony do lutego 1994 r. Oprócz śpiewu grupa, po wprowadzeniu do swojego składu również mężczyzn, zajmowała się tworzeniem widowisk obrzędowych brała udział w IV Wojewódzkim Przeglądzie Kabaretów Amatorskich w Lutczy w 1991 r.

 

Po tym okresie zespołem opiekuje się Bronisława Fijałkowska. Zespół wykonuje tradycyjne pieśni i przyśpiewki ludowe z pogórza strzyżowsko- dynowskiego, na stałe współpracuje z kapelą Jany występując m. in. w widowiskach obrzędowych tj. Swaty, Chłopskie żale, Skubanie pierza, w programach kabaretowych, wieczorach kolęd, jarmarkach folklorystycznych, dożynkach itp. Swoimi występami ubarwia nie tylko miejscowe uroczystości ale również reprezentuje nasz region poza województwem. O repertuar i szatę muzyczną dba Wiktor Bochenek dyrektor GOK w Niebylcu.

Zespół śpiewaczy Malina z Połomi w roku 1998 wziął udział w III przeglądzie Zespołów Śpiewaczych Województwa Rzeszowskiego w Tyczynie. Zespół wystąpił w składzie ośmiu osób i zaśpiewał nieznane piosenki i ballady ludowe. W czasie jej trwania wręczono Bronisławie Fijałkowskiej członkini zespołu Malina odznakę Zasłużony Działacz Kultury.

Za całokształt działalności zespół otrzymał w 2006 r. nagrodę Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodę Starosty Strzyżowskiego.

Obecny skład zespołu:

Helena Stanisławczyk

Bronisława Fijałkowska

Irena Dzindzio

Maria Bosek

Helena Bobowska

Krystyna Mucha

28.06. 2011r. Zespół Malina odbiera nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w WDK w Rzeszowie.

Końcem 2011r. grupa śpiewacza podjęła decyzję o rozwiązaniu zespołu i tak też się stało.

Skład zespołu w latach 1987 -1994 pod kierunkiem Marii Betleja:

Maria Bosek, Teresa Bosek, Irena Dzindzio, Zofia Haligowska, Katarzyna Kawa, Edward Kawa, Maria Lubas, Helena Pyra, Władysława Urban, Barbara Urban, Maria Pietrucha, Maria Szpond, Ludwik Bosek, Jan Parys, Daniel Pudełko, Małgorzata Krok, Zbigniew Lubas, Helena Stanisławczyk, Helena Parys, Jan Mac, Marian Betleja, Lesław Iskrzycki, Darek Machowski, Anna Betleja, Paweł Sikora.

W latach 1986 - 1991 działał inny zespół Połomia - Pogorzała

pod kierunkiem Emilii Krupskiej w składzie:

Katarzyna Zabrzyska, Anna Parys, Zofia Nowak, Maria Wróbel, Stanisława Krzysztoń, Cecylia Czekaj.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie! Starostwo Powiatowe oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie  na Przegląd Zespołów Tanecznych

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie  na Ferie Zimowe

Niebylec, dnia 12-01-2019 NOWOROCZNY KONCERT - NIEBYLEC 2019   Kolędy śpiewamy w radosnym okresie narodzenia Pańskiego. Wraz z pasterzami pochylamy się nad żłóbkiem małego Jezusa,…

Oglądaj cały artykuł
Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 02-01-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie  na Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 22-12-2018 r. Życzenia ! Czytaj więcej

Oglądaj cały artykuł
Życzenia

Niebylec, dnia 11-12-2018 Świąteczny Kiermasz 2018 rok Grudzień jest miesiącem kiedy szał zakupów już trwa więc w poszukiwaniu wymarzonych prezentów i ozdób warto wstąpić na…

Oglądaj cały artykuł
Świąteczny Kiermasz 2018 rok

Niebylec, dnia 28-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny

Niebylec, dnia 28-11-2018 Spotkanie poetyckie ph. „Pamiętamy”   „NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ, TRACI SUMIENIE”  Z. Herbert Sala Gminnego Ośrodka Kultury w listopadowy wieczór wypełniła się osobami,…

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie poetyckie ph. „Pamiętamy”

Niebylec, dnia 27-11-2018 XV NIEBYLECKIE IMPRESJE JAZZOWE   Jazz jest nie tylko wysmakowaną ale i popularną formą muzyki. Gwarantuje rozrywkę na wysokim poziomie i nieustannie…

Oglądaj cały artykuł
XV NIEBYLECKIE IMPRESJE JAZZOWE

Niebylec, dnia 23-11-2018 LITERATURA I DZIECI „NIEZWYKŁE OPOWIEŚCI”   Tradycyjnie już od kilkunastu lat w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbywa się konkurs dla dzieci…

Oglądaj cały artykuł
Literatura i Dzieci

GOK Niebylec tel 17 277 30 30