Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Zespoły

Malina

malina

 

Zespół  Malina z Połomi, folklorystyczna wokalna grupa kobieca został założony w 1987r. przez Marię Betleję i był przez nią prowadzony do lutego 1994 r. Oprócz śpiewu grupa, po wprowadzeniu do swojego składu również mężczyzn, zajmowała się tworzeniem widowisk obrzędowych brała udział w IV Wojewódzkim Przeglądzie Kabaretów Amatorskich w Lutczy w 1991 r.

 

Po tym okresie zespołem opiekuje się Bronisława Fijałkowska. Zespół wykonuje tradycyjne pieśni i przyśpiewki ludowe z pogórza strzyżowsko- dynowskiego, na stałe współpracuje z kapelą Jany występując m. in. w widowiskach obrzędowych tj. Swaty, Chłopskie żale, Skubanie pierza, w programach kabaretowych, wieczorach kolęd, jarmarkach folklorystycznych, dożynkach itp. Swoimi występami ubarwia nie tylko miejscowe uroczystości ale również reprezentuje nasz region poza województwem. O repertuar i szatę muzyczną dba Wiktor Bochenek dyrektor GOK w Niebylcu.

Zespół śpiewaczy Malina z Połomi w roku 1998 wziął udział w III przeglądzie Zespołów Śpiewaczych Województwa Rzeszowskiego w Tyczynie. Zespół wystąpił w składzie ośmiu osób i zaśpiewał nieznane piosenki i ballady ludowe. W czasie jej trwania wręczono Bronisławie Fijałkowskiej członkini zespołu Malina odznakę Zasłużony Działacz Kultury.

Za całokształt działalności zespół otrzymał w 2006 r. nagrodę Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodę Starosty Strzyżowskiego.

Obecny skład zespołu:

Helena Stanisławczyk

Bronisława Fijałkowska

Irena Dzindzio

Maria Bosek

Helena Bobowska

Krystyna Mucha

28.06. 2011r. Zespół Malina odbiera nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w WDK w Rzeszowie.

Końcem 2011r. grupa śpiewacza podjęła decyzję o rozwiązaniu zespołu i tak też się stało.

Skład zespołu w latach 1987 -1994 pod kierunkiem Marii Betleja:

Maria Bosek, Teresa Bosek, Irena Dzindzio, Zofia Haligowska, Katarzyna Kawa, Edward Kawa, Maria Lubas, Helena Pyra, Władysława Urban, Barbara Urban, Maria Pietrucha, Maria Szpond, Ludwik Bosek, Jan Parys, Daniel Pudełko, Małgorzata Krok, Zbigniew Lubas, Helena Stanisławczyk, Helena Parys, Jan Mac, Marian Betleja, Lesław Iskrzycki, Darek Machowski, Anna Betleja, Paweł Sikora.

W latach 1986 - 1991 działał inny zespół Połomia - Pogorzała

pod kierunkiem Emilii Krupskiej w składzie:

Katarzyna Zabrzyska, Anna Parys, Zofia Nowak, Maria Wróbel, Stanisława Krzysztoń, Cecylia Czekaj.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 11-10-2018 Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza do....  

Oglądaj cały artykuł
GLS sezon 2018 - 2019 r.

Niebylec, dnia 26-09-2018 Spotkanie z Jesienią.   Prawdziwie jesienna aura towarzyszyła imprezie plenerowej zorganizowanej z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Mimo, że termometr…

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie z Jesienią

Niebylec, dnia  19-09-2018 r Informacja! Zbiórka uczestników Biegu Niepodległościowego odbędzie się przed budynkiem GOK w Niebylcu w dniu 23 września 2018 r. godz 16 00.

Oglądaj cały artykuł
Informacja  dot Biegu Niepodległościowego

Niebylec, dnia 18-09-2018 Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.Zaproszenie na przygodę z badmintonem

Niebylec, dnia  15-09-2018 r Informacja! W związku z organizacją Biegu Niepodległościowego na wyznaczonej trasie z parkingu przy GOK Niebylec w kierunku Jawornika do Gwoździanki na plac…

Oglądaj cały artykuł
Informacja - bieg niepodległościowy

Niebylec, dnia  07-09-2018 r Ogłoszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, ogłasza nabór na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
ogłoszenie - nabór

Niebylec, dnia  07-09-2018 r Informacja! Gminny Ośrodek Kultury Niebylcu informuje, że zajęcia grupy Promyczków odbywać się będą w każdy czwartek począwszy od 13 września br o…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 06-09-2018 POŻEGNANIE LATA.   Pod takim hasłem mieszkańcy Baryczki i okolic przez dwa dni żegnali wakacje i mijające lato. Lato tego roku było…

Oglądaj cały artykuł
POŻEGNANIE LATA

Niebylec, dnia 06-09-2018 Zaproszenie!  Wójt Gminy Niebylec oraz Towarzystwo Ziemi Niebyleckiej zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.Zaproszenie na Konferencje poświęconą pamięci Stanisława Szurleja

Niebylec, dnia 31-08-2018 ROLNICY Z GMINY NIEBYLEC PODZIĘKOWALI ZA TEGOROCZNE PLONY NA TRADYCYJNYCH DOŻYNKACH W DNIU 15 SIERPNIA BR.   Żniwa, żniwa i po żniwach…Dożynki…

Oglądaj cały artykuł
Dożynki Gminne 2018 r.

GOK Niebylec tel 17 277 30 30