Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Zespół Malina

Malina

malina

 

Zespół  Malina z Połomi, folklorystyczna wokalna grupa kobieca został założony w 1987r. przez Marię Betleję i był przez nią prowadzony do lutego 1994 r. Oprócz śpiewu grupa, po wprowadzeniu do swojego składu również mężczyzn, zajmowała się tworzeniem widowisk obrzędowych brała udział w IV Wojewódzkim Przeglądzie Kabaretów Amatorskich w Lutczy w 1991 r.

 

Po tym okresie zespołem opiekuje się Bronisława Fijałkowska. Zespół wykonuje tradycyjne pieśni i przyśpiewki ludowe z pogórza strzyżowsko- dynowskiego, na stałe współpracuje z kapelą Jany występując m. in. w widowiskach obrzędowych tj. Swaty, Chłopskie żale, Skubanie pierza, w programach kabaretowych, wieczorach kolęd, jarmarkach folklorystycznych, dożynkach itp. Swoimi występami ubarwia nie tylko miejscowe uroczystości ale również reprezentuje nasz region poza województwem. O repertuar i szatę muzyczną dba Wiktor Bochenek dyrektor GOK w Niebylcu.

Zespół śpiewaczy Malina z Połomi w roku 1998 wziął udział w III przeglądzie Zespołów Śpiewaczych Województwa Rzeszowskiego w Tyczynie. Zespół wystąpił w składzie ośmiu osób i zaśpiewał nieznane piosenki i ballady ludowe. W czasie jej trwania wręczono Bronisławie Fijałkowskiej członkini zespołu Malina odznakę Zasłużony Działacz Kultury.

Za całokształt działalności zespół otrzymał w 2006 r. nagrodę Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodę Starosty Strzyżowskiego.

Obecny skład zespołu:

Helena Stanisławczyk

Bronisława Fijałkowska

Irena Dzindzio

Maria Bosek

Helena Bobowska

Krystyna Mucha

28.06. 2011r. Zespół Malina odbiera nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w WDK w Rzeszowie.

Końcem 2011r. grupa śpiewacza podjęła decyzję o rozwiązaniu zespołu i tak też się stało.

Skład zespołu w latach 1987 -1994 pod kierunkiem Marii Betleja:

Maria Bosek, Teresa Bosek, Irena Dzindzio, Zofia Haligowska, Katarzyna Kawa, Edward Kawa, Maria Lubas, Helena Pyra, Władysława Urban, Barbara Urban, Maria Pietrucha, Maria Szpond, Ludwik Bosek, Jan Parys, Daniel Pudełko, Małgorzata Krok, Zbigniew Lubas, Helena Stanisławczyk, Helena Parys, Jan Mac, Marian Betleja, Lesław Iskrzycki, Darek Machowski, Anna Betleja, Paweł Sikora.

W latach 1986 - 1991 działał inny zespół Połomia - Pogorzała

pod kierunkiem Emilii Krupskiej w składzie:

Katarzyna Zabrzyska, Anna Parys, Zofia Nowak, Maria Wróbel, Stanisława Krzysztoń, Cecylia Czekaj.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 16-01-2018 Noworoczny Koncert – Niebylec 2018   Trudno wyobrazić sobie prawdziwe święta bez śpiewania kolęd. To piękna polska tradycja, która łączy starsze i…

Oglądaj cały artykuł
Koncert Noworoczny w Niebylcu 2018

Niebylec, dnia 16-01-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
X Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Niebylec, dnia 16-01-2018 r. Plan zajęć organizowanych przez GOK w Niebylcu  w ramach ferii zimowych 2018 r.              

Oglądaj cały artykuł
Ferie zimowe organizowane przez GOK Niebylec 2018

Niebylec, dnia 27-12-2017 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 22-12-2017 r.  Życzenia Świąteczne.       "Szczegóły w Czytaj więcej"    

Oglądaj cały artykuł
Świąteczne Życzenia

Niebylec, dnia 21-12-2017 r.   V Powiatowa Wystawa Sztuki Ludowej we Frysztaku.   W dniu 13 grudnia 2017 r. w galerii "Na balkonie" w GOK…

Oglądaj cały artykuł
V Powiatowa Wystawa Sztuki Ludowej we Frysztaku

Niebylec, dnia 21-12-2017 r.   Roztańczone Krosno.   8 grudnia 2017 r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się XXV Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych…

Oglądaj cały artykuł
Roztańczone Krosno

Niebylec, dnia  18- 12-2017 r. Informacja!   Od jutra tj 19 grudnia do nabycia nowy numer Głosu Niebylca w stałych punktach sprzedaży na terenie gminy…

Oglądaj cały artykuł
Info - Głos Niebylca IV Kw 2017 r.

Niebylec, dnia 08-12-2017 r.  Sercem pisane. Wieczór pełen poetyckich wrażeń miał miejsce 1 grudnia w Domu Strażaka w Gwoźnicy Dolnej. Bohaterką tego wieczoru była lokalna…

Oglądaj cały artykuł
Sercem pisane

Niebylec, dnia 08-12-2017 r.   Zaproszenie! Lokalna Grupa Działania zaprasza ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Lokalna Grupa Działania zaprasza

GOK Niebylec tel 17 277 30 30