Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Niebylec, dnia 13-03-2017 r.

 

FINAŁ GMINNEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ SEZONU 2016/2017

 

zesp ggls m15 listopada 2016 roku ruszyła Gminna Liga Piłki Siatkowej. Zgłosiło się do niej 5 drużyn – Baryczka – opiekun Łukasz Lenart, Konieczkowa   op. Kamil Jasiewicz, Gwoźnica Górna – op. Daniel Rak, Lutcza – op. Paweł Pitera, Niebylec Kadeci – op. – Grzegorz Smela

 

Po zapoznaniu się z regulaminem i podpisaniu oświadczeń drużyny rozegrały mecze systemem każdy z każdym, w dwóch fazach zasadniczych. Po dwóch miesiącach zmagań w 1 kolejce fazy zasadniczej najlepsza okazała się drużyna z Gwoźnicy Górnej, w 2 kolejce fazy zasadniczej najlepsza okazała się Baryczka. Podsumowując obie fazy tabela końcowa wyglądała następująco:

DRUŻYNA

SETY

WYGRANE

SETY

PRZEGRANE

PUNKTY

1. BARYCZKA 20 14 16
2. GWOŹNICA GÓRNA 20 13 15
3. LUTCZA 18 11 15
4. NIEBYLEC-KADECI 14 21 9
5. KONIECZKOWA 9 22 5

 

Do półfinałów zakwalifikowały się 4 pierwsze drużyny z tabeli, które rozegrały pomiędzy sobą po dwa mecze systemem 1-4, 2-3. W każdym meczu półfinałowym został wyznaczony zawodnik MVP.
Pierwszy półfinałowy mecz systemem 1-4 czyli Baryczka- Niebylec-Kadeci zakończył się 3:0 dla Baryczki, zawodnikiem MVP został Aleksander Tłuczek.


Drugi mecz półfinałowy systemem 1-4 zakończył się wynikiem 3:0  dla Niebylca stosunkiem 3:3 w setach, został rozegrany złoty set który, zadecydował o wejściu do finałów drużynie z Niebylca z wynikiem 15:11, zawodnikiem MVP został Dominik Sobota.
Pierwszy półfinałowy mecz systemem 2:3 czyli Gwoźnica Górna – Lutcza zakończył się wynikiem 3:2  w setach dla Gwoźnicy Górnej, zawodnikiem MVP został Bartłomiej Cynar.
Drugi mecz półfinałowy systemem 2-3 zakończył się wynikiem 3:0 w setach dla drużyny z Lutczy, zawodnikiem MVP został Paweł Wójtowicz.
Do walki o 3 miejsce przystąpiły drużyny z Baryczki i Gwoźnicy Górnej mecz był zacięty a jednocześnie ciężki i męczący, lecz po fascynującej rywalizacji wygrała Gwoźnica Górna 3:2 w setach.
Walkę o zwycięstwo rozpoczęły drużyny z Niebylca i Lutczy po zaciętej rywalizacji zwycięzcami Gminnej Ligi Piłki Siatkowej SEZONU 2016-2017 r. została drużyna z Lutczy.
Po podsumowaniu całokształtu ligi zwłaszcza meczy półfinałowych przyznaliśmy statuetki dla najlepszego atakującego, blokującego, zagrywającego, przyjmującego, rozgrywającego, broniącego, zawodnik fair play, zawodnik MVP GLS SEZONU 2016-17 r. Po krótkiej naradzie sędziów Andrzeja Charzewskiego i Sławomira Smeli wytypowaliśmy następujące osoby:

NAJLEPSZY WYTYPOWANY
ATAKUJĄCY Dominik Sobota
BLOKUJĄCY Mateusz Baszak
ZAGRYWAJĄCY Paweł Pitera
PRZYJMUJĄCY Patryk Pitera
ROZGRYWAJĄCY Paweł Wójtowicz
BRONIĄCY Daniel Rak
ZAWODNIK FAIR PLAY Sławomir Lech
ZAWODNIK MVP  LIGI Paweł Pitera

Wszystkim wytypowanym zawodnikom gratulujemy swoich osiągnięć, z racji iż nie mogliśmy odznaczyć więcej najlepszych zawodników w poszczególnych tytułach, chcieliśmy wyróżnić również bardzo dobrych zawodników takich jak: w ataku z drużyny Baryczki Tomasza Barcia, Mateusza Sorówkę, na rozegraniu Aleksandra Tłuczka, z drużyny Gwoźnicy Górnej chcieliśmy wyróżnić w obronie Łukasza Tomonia, w ataku Bartłomieja Cynara i Adriana Lubasa, w drużynie z Niebylca w ataku Przemka Smalarza i na rozegraniu Michała Mazura.

mecz o zwycistwo 305
Mecze finałowe Gminnej Ligi Siatkowej sędziowali Andrzej Charzewski i Sławomir Smela serdecznie dziękujemy im za czas poświęcony dla naszych rozgrywek. Organizatorzy i uczestnicy GLS dziękują za ufundowane nagrody wójtowi gminy Niebylec Zbigniewowi Korabowi oraz p.o dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu Agnieszce Cynar, również podziękowanie dla dyrektora Zespołu szkół w Niebylcu Iwonie Flisiak za udostępnienie nam hali do rozgrywek GLS. Podziękowania także dla Daniela Raka, który sędziował wszystkie mecze całej ligi przez okres 4 miesięcy jak i również za pomoc w organizacji. Serdecznie dziękuję również Grzegorzowi Smeli, Jackowi Pszonce, Dawidowi Jakóbskiemu, Januszowi Joniakowi, Pawłowi Gosztyle, Pawłowi Piterze i Łukaszowi Lenartowi za pomoc w lidze.
Wszystkim drużynom gratulujemy woli walki wspólnej sportowej rywalizacji i zapraszamy za rok na kolejny sezon Gminnej Ligi Piłki Siatkowej.

 

podium gminnej ligi piki siatkowej sezonu 2016 2017 304

zwyciska druzyna 306 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 28-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny

Niebylec, dnia 28-11-2018 Spotkanie poetyckie ph. „Pamiętamy”   „NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ, TRACI SUMIENIE”  Z. Herbert Sala Gminnego Ośrodka Kultury w listopadowy wieczór wypełniła się osobami,…

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie poetyckie ph. „Pamiętamy”

Niebylec, dnia 27-11-2018 XV NIEBYLECKIE IMPRESJE JAZZOWE   Jazz jest nie tylko wysmakowaną ale i popularną formą muzyki. Gwarantuje rozrywkę na wysokim poziomie i nieustannie…

Oglądaj cały artykuł
XV NIEBYLECKIE IMPRESJE JAZZOWE

Niebylec, dnia 23-11-2018 LITERATURA I DZIECI „NIEZWYKŁE OPOWIEŚCI”   Tradycyjnie już od kilkunastu lat w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbywa się konkurs dla dzieci…

Oglądaj cały artykuł
Literatura i Dzieci

Niebylec, dnia 16-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie  na spotkanie poetyckie ph.  PAMIĘTAMY

Niebylec, dnia 06-11-2018 XV Festiwal Piosenki Różnej.   „GDY ŚPIEWAM, SKĄD JESTEM?” Już po raz 25 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu 25 października…

Oglądaj cały artykuł
XV Festiwal Piosenki Różnej

Niebylec, dnia 06-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na występ teatralny

Niebylec, dnia 26-10-2018 Zaproszenie!   Na II ogólnopolski konkurs literacki "Śladami przodków"        Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.II ogólnopolski konkurs literacki

Niebylec, dnia 11-10-2018 Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza do....  

Oglądaj cały artykuł
GLS sezon 2018 - 2019 r.

Niebylec, dnia 26-09-2018 Spotkanie z Jesienią.   Prawdziwie jesienna aura towarzyszyła imprezie plenerowej zorganizowanej z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Mimo, że termometr…

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie z Jesienią

GOK Niebylec tel 17 277 30 30