Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Niebylec, dnia 13-03-2017 r.

 

FINAŁ GMINNEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ SEZONU 2016/2017

 

zesp ggls m15 listopada 2016 roku ruszyła Gminna Liga Piłki Siatkowej. Zgłosiło się do niej 5 drużyn – Baryczka – opiekun Łukasz Lenart, Konieczkowa   op. Kamil Jasiewicz, Gwoźnica Górna – op. Daniel Rak, Lutcza – op. Paweł Pitera, Niebylec Kadeci – op. – Grzegorz Smela

 

Po zapoznaniu się z regulaminem i podpisaniu oświadczeń drużyny rozegrały mecze systemem każdy z każdym, w dwóch fazach zasadniczych. Po dwóch miesiącach zmagań w 1 kolejce fazy zasadniczej najlepsza okazała się drużyna z Gwoźnicy Górnej, w 2 kolejce fazy zasadniczej najlepsza okazała się Baryczka. Podsumowując obie fazy tabela końcowa wyglądała następująco:

DRUŻYNA

SETY

WYGRANE

SETY

PRZEGRANE

PUNKTY

1. BARYCZKA 20 14 16
2. GWOŹNICA GÓRNA 20 13 15
3. LUTCZA 18 11 15
4. NIEBYLEC-KADECI 14 21 9
5. KONIECZKOWA 9 22 5

 

Do półfinałów zakwalifikowały się 4 pierwsze drużyny z tabeli, które rozegrały pomiędzy sobą po dwa mecze systemem 1-4, 2-3. W każdym meczu półfinałowym został wyznaczony zawodnik MVP.
Pierwszy półfinałowy mecz systemem 1-4 czyli Baryczka- Niebylec-Kadeci zakończył się 3:0 dla Baryczki, zawodnikiem MVP został Aleksander Tłuczek.


Drugi mecz półfinałowy systemem 1-4 zakończył się wynikiem 3:0  dla Niebylca stosunkiem 3:3 w setach, został rozegrany złoty set który, zadecydował o wejściu do finałów drużynie z Niebylca z wynikiem 15:11, zawodnikiem MVP został Dominik Sobota.
Pierwszy półfinałowy mecz systemem 2:3 czyli Gwoźnica Górna – Lutcza zakończył się wynikiem 3:2  w setach dla Gwoźnicy Górnej, zawodnikiem MVP został Bartłomiej Cynar.
Drugi mecz półfinałowy systemem 2-3 zakończył się wynikiem 3:0 w setach dla drużyny z Lutczy, zawodnikiem MVP został Paweł Wójtowicz.
Do walki o 3 miejsce przystąpiły drużyny z Baryczki i Gwoźnicy Górnej mecz był zacięty a jednocześnie ciężki i męczący, lecz po fascynującej rywalizacji wygrała Gwoźnica Górna 3:2 w setach.
Walkę o zwycięstwo rozpoczęły drużyny z Niebylca i Lutczy po zaciętej rywalizacji zwycięzcami Gminnej Ligi Piłki Siatkowej SEZONU 2016-2017 r. została drużyna z Lutczy.
Po podsumowaniu całokształtu ligi zwłaszcza meczy półfinałowych przyznaliśmy statuetki dla najlepszego atakującego, blokującego, zagrywającego, przyjmującego, rozgrywającego, broniącego, zawodnik fair play, zawodnik MVP GLS SEZONU 2016-17 r. Po krótkiej naradzie sędziów Andrzeja Charzewskiego i Sławomira Smeli wytypowaliśmy następujące osoby:

NAJLEPSZY WYTYPOWANY
ATAKUJĄCY Dominik Sobota
BLOKUJĄCY Mateusz Baszak
ZAGRYWAJĄCY Paweł Pitera
PRZYJMUJĄCY Patryk Pitera
ROZGRYWAJĄCY Paweł Wójtowicz
BRONIĄCY Daniel Rak
ZAWODNIK FAIR PLAY Sławomir Lech
ZAWODNIK MVP  LIGI Paweł Pitera

Wszystkim wytypowanym zawodnikom gratulujemy swoich osiągnięć, z racji iż nie mogliśmy odznaczyć więcej najlepszych zawodników w poszczególnych tytułach, chcieliśmy wyróżnić również bardzo dobrych zawodników takich jak: w ataku z drużyny Baryczki Tomasza Barcia, Mateusza Sorówkę, na rozegraniu Aleksandra Tłuczka, z drużyny Gwoźnicy Górnej chcieliśmy wyróżnić w obronie Łukasza Tomonia, w ataku Bartłomieja Cynara i Adriana Lubasa, w drużynie z Niebylca w ataku Przemka Smalarza i na rozegraniu Michała Mazura.

mecz o zwycistwo 305
Mecze finałowe Gminnej Ligi Siatkowej sędziowali Andrzej Charzewski i Sławomir Smela serdecznie dziękujemy im za czas poświęcony dla naszych rozgrywek. Organizatorzy i uczestnicy GLS dziękują za ufundowane nagrody wójtowi gminy Niebylec Zbigniewowi Korabowi oraz p.o dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu Agnieszce Cynar, również podziękowanie dla dyrektora Zespołu szkół w Niebylcu Iwonie Flisiak za udostępnienie nam hali do rozgrywek GLS. Podziękowania także dla Daniela Raka, który sędziował wszystkie mecze całej ligi przez okres 4 miesięcy jak i również za pomoc w organizacji. Serdecznie dziękuję również Grzegorzowi Smeli, Jackowi Pszonce, Dawidowi Jakóbskiemu, Januszowi Joniakowi, Pawłowi Gosztyle, Pawłowi Piterze i Łukaszowi Lenartowi za pomoc w lidze.
Wszystkim drużynom gratulujemy woli walki wspólnej sportowej rywalizacji i zapraszamy za rok na kolejny sezon Gminnej Ligi Piłki Siatkowej.

 

podium gminnej ligi piki siatkowej sezonu 2016 2017 304

zwyciska druzyna 306 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 10-11-2017 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza do udziału w Turnieju Piłki Siatkowej.    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie do udziału w GLS

Niebylec, dnia 03-11-2017 r.   XXIV Festiwal Piosenki Różnej.   W dniu 26 października sala OSP w Konieczkowej była miejscem spotkania uczestników XXIV Festiwalu Piosenki…

Oglądaj cały artykuł
XXIV Festiwal Piosenki Różnej

Niebylec, dnia 19-10-2017 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Impresje Jazzowe

Niebylec, dnia 11-10-2017 r.   II Marsz po zdrowie.   8 Października br w Gwoźnicy Górnej odbyła się impreza promująca zdrowy i aktywny styl życia…

Oglądaj cały artykuł
II Marsz po zdrowie.

Niebylec, dnia 09-10-2017 r.   Zaproszenie! Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie zaprasza na...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Cellostradę

Niebylec, dnia  25- 09-2017 r. Informacja!   Od poniedziałku tj. 25 września do nabycia nowy numer "Głosu Niebylca" w stałych punktach sprzedaży na terenie gminy…

Oglądaj cały artykuł
Info - Głos Niebylca

Niebylec, dnia 21-09-2017 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na zajęcia Badminton

Niebylec, dnia 21-09-2017 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na Nordic Walking - II Marsz po zdrowie.  Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie do udziału w II marszu po zdrowie

Niebylec, dnia 06-09-2017 r.   Jubileusz 40 - lecia "Kapela Jany" z Niebylca   27 sierpnia br. świętowaliśmy 40-lecie działalności artystycznej kapeli ludowej „Jany”. Z…

Oglądaj cały artykuł
Jubileusz 40 - lecia

Niebylec, dnia  05- 09 -2017 r. Informacja!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na pierwsze zajęcia: 1. Młodszą grupę Promyczków dnia 12. 09. 2017…

Oglądaj cały artykuł
Informacja dla Promyczków i Mażoretek

GOK Niebylec tel 17 277 30 30